4/03/2018 0

Kosmetyczny design - dobrze zapakowane polskie marki #9 NaturalneJuż po raz dziewiąty prezentuję marki, polskie marki, którym design opakowań, czy też samych produktów, nie jest obojętny. To wyjątkowe produkty, w wyjątkowej oprawie!

Cztery Szpaki

Znalezione obrazy dla zapytania 4 szpaki

zródła: www.siouxie.pl

4 szpaki to kolejna rodzinna, polska marka, której produkty tworzone są z miłością i dbałością o każdy szczegół. To nie tylko mydła, ale musy do ciała, kosmetyki do pielęgnacji twarzy. 

Proste i naturalne opakowania, bez zbędnych zdobień. Szary papier i kolorowa etykieta, niekiedy z drobnym symbolicznym wzorem. To wygląda naturalnie, gustownie i nowocześnie. To jednak tylko jeden z elementów tożsamości marki. Poznajcie jeden z opisów, pierwszego zresztą kosmetyku marki: Współczesny facet jest (lub chciałby być) i twardym drwalem, i zadbanym dandysem. I dzikim rozrabiaką, i wysublimowanym elegantem. Taki właśnie jest nasz kosmetyk – z powodzeniem łączy w sobie cechy, które z pozoru się wykluczają. Czyż to nie jest dbałość na najwyższym poziomie? O każdy detal.

Cztery Szpaki to młoda rodzinna firma. Prowadzimy ją we dwójkę z pomocą naszych synów: Józia i Jurka, choć słowo “pomocą” jest użyte umownie – chłopaki mają 2 i 3,5 roku. Póki co – wprowadzają do naszej firmy twórczy chaos. Założyliśmy mydlarnię, ponieważ od zawsze robiliśmy coś z niczego, zajmowaliśmy się szeroko pojętym rękodziełem: warzyliśmy piwo, robiliśmy sery, filcowaliśmy, robiliśmy ubrania.
Nasze mydła tworzymy ręcznie metodą na zimno. Nie używamy maszyn i skomplikowanych algorytmów – cały proces to czyste rzemiosło. Każda kostka mydła jest dzięki temu inna i nie zawsze wygląda tak, jak ta na zdjęciu.
Produkt stworzony bez użycia surowców pochodzenia zwierzęcego.

https://www.4szpaki.pl
https://www.facebook.com/4szpaki

HERBS & HYDRO

Herbs&Hydro to naturalne kosmetyki, oparte na składnikach roślinnych: mydła, mydła w płynie, żele do kąpieli. Nie są one testowane na zwierzętach. Pozbawione chemii i w pełni bezpieczne.

Uwielbiam je za prostotę, mydło ma tradycyjną formę kostki, opakowania wykonane są z brązowego eko papieru i posiadają białe przejrzyste etykiety. Mają w sobie to "coś" co je wyróżnia i zwraca uwagę. 


Mydła produkujemy w małych partiach. Przy produkcji naszych mydeł używane są tylko i wyłącznie tłuszcze roślinne. Receptury naszych mydeł - na podstawie starych, tradycyjnych receptur (historia niektórych sięga nawet XVII wieku!) - opracowują najlepsi w Polsce specjaliści kosmetolodzy. Nad procesem technologicznym czuwają wybitni warzelnicy. Dzięki stosowanej technologii wyrabiania mydła "na zimno", nasze produkty zawierają maksymalną ilość substancji aktywnych na granicy możliwości technologi bez użycia sztucznych utwardzaczy.

Strona internetowa: http://tradycyjnemydlo.pl

Facebook: www.facebook.com/tradycyjnemydlo

MANUFAKTURA MEWAMEWA to przede wszystkim mydła powstające na bazie naturalnych, roślinnych olejów i maseł, z dodatkiem ziół, glinek, pigmentów mineralnych, olejków eterycznych. To też kosmetyki do ciała, musy, peelingi i sole do kąpieli. Manufaktura MEWA ma swoją siedzibę w Brzesku, miasteczku oddalonym około 50 km od Krakowa. Kosmetyki tej marki produkowane są ręcznie, w higienicznych warunkach, bez wymyślnych sprzętów i linii technologicznych.

Mewa zauroczyła mnie pod wieloma względami. Po pierwsze oryginalne logo - nie każda firma ma potencjał, by taki posiadać. W szczególności małe marki o tym zapominają. Po drugie za całą szatę graficzną odpowiadają właściciele marki, więc jestem pełna podziwu. Bo szata graficzna jest bardzo oryginalna. Już dawno nie widziałam połączenia czerni i koloru w przypadku kosmetyków naturalnych. Myślę, że nie tylko mi naturalne marki kojarzą się z bielą, zielenią i brązem. Magda, czyli ja (MEWA 🙂 ) odpowiedzialna za receptury, szatę graficzną, posty, szeroko pojętą dokumentację, nowe pomysły, wyszukiwanie innowacyjnych i ciekawych składników roślinnych.
Dawid to mistrz drugiego planu, osoba kryjąca w sobie mnóstwo talentów, na którego głowie znajduje się zarządzanie stroną internetową MEWY, projektowanie i wykonywanie wszystkiego, co tylko można zaprojektować i wykonać, od drewnianych form, do których wylewa się mydła, przez stemple, projekty mydelniczek. Dodatkowo pomimo 100% ścisłego umysłu wykazuje żyłkę artystyczną i to najczęściej jego zdjęcia można podziwiać na stronie internetowej MEWY. 

https://manufakturamewa.pl

Sape

Såpe to kolejna polska marka tworzona z pasją przez dwie odmienne osobowości, które zjednoczone we wspólnym celu, postanowiły tworzyć kosmetyki z natury. W asortymencie oprócz mydeł możemy znaleźć  musy do ciała, peelingi, czy balsamy.

Wyjątkowe logo od razu przyciągnęło moją uwagę. Trudno tutaj jednoznacznie określić co producent miał na myśli, ale z pewnością widzę w nim tajemnicze połączenia być może naturalnych składników. Bardzo ciekawy pomysł, dający możliwość wielu interpretacji! Sama nazwa marki to po prostu z języka norweskiego- mydło. A opakowania łączą praktyczną użyteczność, piękno i prostotę. Ciemne szkło, białe etykiety, czarna czcionka. Elegancko i naturalnie. Mnie ujmuje za każdym razem w jak prosty wydawałoby się sposób można tak przykuć uwagę.


Såpe marka tworzona z pasją. Dwie osobowości, odmienne charaktery, różne zainteresowania, zjednoczone we wspólnym celu, by tworzyć kosmetyki z natury
Karolina - fizyk medyczny, pedantka z nerwicą natręctw :D, wyznająca zasadę: "Nawet najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa". Spotkasz ją zawsze z kalendarzem w ręku. Miłośniczka podróży i zwierząt futerkowych. Podczas studiów zdobyła między innymi wiedzę, która uświadomiła jej wpływ środowiska i czynników patogennych na ludzki organizm.
Paulina - architekt krajobrazu, majsterkowicz, roztacza wśród siebie nieład artystyczny. Nie planuje - po prostu działa. Konsekwentna, uparta, skłonna do kompromisów, kreatywna, wielozadaniowa, odnajdująca piękno w prostocie, miłośniczka roślin. Studia pozwoliły jej ukształtować poczucie estetyki oraz poszerzyć wiedzę między innymi na temat właściwości roślin.

http://www.sape.com.pl

La LeLa Le to polska niszowa marka wegańskich kosmetyków naturalnych - o nieskomplikowanych składach i przepięknych zapachach. Marka prężnie się rozwija, podążając za nowymi potrzebami i oczekiwaniami konsumentów. Bazą tych kosmetyków są zioła, maceraty, a naturalne oleje roślinne i eteryczne. Ideą La Le jest powrót do natury i korzeni. Kosmetyki naturalne La Le są wykonywane w krakowskiej manufakturze - ręcznie, z pasją, miłością i zaanagażowaniem. Oferta marki jest ogromna - balsamy do ust, dezodoranty, pasty do zębów, kremy i wiele wiele innych.

A to wszystko ukryte jest w bardzo prostej biało-czarnej szacie graficznej. Nie znajdziemy tu ferii barw, wyjątkowych czcionek, a i samo logo marki jest bardzo proste. Takie działanie jest albo celowe, albo przypadkowe. Prosta forma jest albo ciekawa, albo nudna. A może po prostu zwraca uwagę na wyjątkowe wnętrze? 
A może to sposób prezentacji tych kosmetyków odwala całą robotę?  Mimo, że trudno doszukiwać się wyjątkowości w białych etykietach z czarnymi napisami, to mnie się ten kierunek podoba. Nie czuję się przekupiona opakowaniem, a może zaciekawiona?


La-Le oferuje naturalne, ekologiczne kosmetyki i chemię domową, a wszystko,stworzone ręcznie w krótkich seriach. Receptury oparte są na naturalnych olejach roślinnych i ziołach. Przyjazne dla vegan i wegetarian.


https://la-le.pl


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect