3/23/2018 0

Klar ➤ Mydło do rąk ➤ Agrest i zielona herbata (nowość)


Czy mydło Klar to rzeczywiście mydło w rytmie eko? Nowość, prosto z Rossmanna - mydło Klar o zapachu agrestu i zielonej herbaty.
Klar Mydło w płynie  skutecznie myje ręce pozostawiając je nawilżone. Nie zawiera zbędnych substancji chemicznych i barwników. Zapobiega namnażaniu bakterii, grzybów i pleśni. Zostało przebadane dermatologicznie. Jest także odpowiednie dla wrażliwej skóry rąk. Butelki mydła wykonane są w 100% z odzyskanego plastiku. Mydło jest produkowane  w fabryce wykorzystującej 100% energii odnawialnej.Posiada oznaczenie Nordyckiego Łabędzia, znak ekologiczny, który przyznawany jest produktom przyjaznym środowisku - zarówno na etapie produkcji, przez użytkowanie i kończąc na utylizacji. Mydło posiada także znak Vegan, znak handlowy przyznawany przez Towarzystwo Wegańskie

23/03/2018

Ekologia?
Klar
O tym mydełku wspominałam już na facebooku. Pokazywałam wtedy skład, który został opisany przez producenta na opakowaniu w sposób co najmniej niespotykany. Ten zabieg podoba mi się z punktu widzenia zastosowania poszczególnych składników i wyjaśnienia ich działania w sposób przystępny dla każdego. Niestety poznamy tylko pojedyncze informacje w postaci zalet każdego ze składników. Jak np. informacja o tym, że SLES tworzy pianę i myje ręce. Nie chcę tutaj oceniać, czy jest to właściwe czy nie, raczej chciałam Wam pokazać to powiedzmy jako ciekawostkę. ;) A skoro już mowa o opakowaniu to bardzo mi się podoba. Kolorystyka, design i pomysł. Aczkolwiek ten design, znów pewnie celowo, błędnie kojarzy mi się z kosmetykiem naturalnym. A skład jak każdy widzi zawiera pewne niespodzianki. 
A samo mydło, działa jak każde inne mydło. Dobrze się pieni, myje, odświeża i nie wysusza dłoni. Ma gęstą konsystencję i bardzo przyjemny, delikatny zapach. Niestety ten zapach to znowu mała ściema producenta. Agrest i zielona herbata? W składzie pod pozycją parfum...
Mimo małych kłamstewek producenta, podoba mi się ekologiczna misja marki, minimalistyczne opakowanie oraz działanie mydełka, zabrakło mi jedynie trochę więcej natury. Może jakichś pielęgnacyjnych ekstraktów czy olejów.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect