12/10/2017 0

Najpiękniejsze świąteczne filmy #5

Świąteczne filmy kochamy za ich rodzinny charakter, dialogi i chwile relaksu, które nam gwarantują. To one wprowadzają magiczny nastrój. Uwierzcie, że oprócz filmów o Kevinie istnieją inne świąteczne filmy, które warto zobaczyć. 

Kevin sam w domuTo hit każdych świąt! Historię Kevina, który przez pomyłkę zostaje sam na święta w domu zna już każdy. To produkcja z 1990 roku, która do Polski dotarła dwa lata później. Od tego czasu rok w rok puszczana jest w telewizji. To po prostu polska tradycja! Reżyserem tej komedii jest Chris Columbus reżyser m.in. kilku filmów o Harrym Potterze. Co tu dużo mówić – po prostu wychowałam się na tym filmie! I jeszcze będąc dzieckiem śmiałam się do łez i marzyłam by tak jak on wykręcić takie numery rabusiom! 


W rolach głównych: Macaulay Culkin, Joe Pesci i Daniel Stern.

Listy do M 1,2,3


Jedna z najlepszych jak nie najlepsza polska produkcja świąteczna. Choć to ta pierwsza część wywołała najwięcej uśmiechu i wzruszeń to lubię je wszystkie. To naprawdę dobry, świąteczny film, który koniecznie trzeba obejrzeć. 

W rolach głównych ponownie zobaczymy: Tomasza Karolaka, Macieja Stuhra, Romę Gosiąrowską, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka, Katarzynę Zielińską, Pawła Małaszyńskiego.


Mikołaj


Legend na temat pochodzenia Świętego Mikołaja jest wiele. Jedną z nich przedstawiają fińscy producenci. Pomysł jest niesamowicie ciekawy, ma wspaniałe przesłanie, nieco gorzej jest jedynie z jakością tej produkcji. Historia zaczyna się, od tego, ze mały Mikołaj traci w wypadku rodzinę, a nim samym zajmują się mieszkańcy osady w Laponii. W zamian za to Mikołaj, rok w rok struga dla dzieci swych gospodarzy drewniane zabawki. To doskonały film o  miłości, wdzięczności i radości z pomagania innym. Piękna opowieść, która wprowadza w bardzo baśniowy nastrój. Niestety to film, podczas którego się nie pośmiejecie, pozbawiony jest zabawnych dialogów i wciągających przygód. To raczej wzruszająca baśń, która nie wciągnie swoją fabułą dzieciaków.


To właśnie miłość


Przekaz jest prosty: miłością powinniśmy obdarzać zawsze, nie tylko w Święta. To ciepła, romantyczna i wzruszająca historia świąteczna o miłości i przyjaźni. Przepiękna propozycja na wieczór filmowy, która napełnia ciepłem i pozytywnie nastraja. Z tej wielowątkowej opowieści czerpali również polscy filmowcy. Trudno nie wspomnieć o tej produkcji, w której wystąpiło tylu wspaniałych aktorów! 

Na planie zobaczymy: Alan Rickman, Colin Firth, Emma Thompson, Hugh Grant, Liam Neeson, Keira Knightley, Denise Richards, Claudia Schiffer, Rowan Atkinson

Opowieść wigilijna


Opowieść wigilijna to świąteczny klasyk. Ten animowany film powstał na podstawie powieści Karola Dickensa, a za reżyserie oraz scenariusz do filmu odpowiada Robert Zemeckis. Fabuła filmu opowiada o samotniku Ebenezerze Scroog'u. Z wyboru nie lubi om ludzi i unika ich kiedy tylko to możliwe. Większość życia spędza w swoim kantorze, a Święta Bożego Narodzenia uważa za najgorszy czas w roku. W Wigilię niespodziewanie odwiedza go zjawa dawnego wspólnika..

Ta historia jest wyjątkowa, dlatego warto ją poznać. Za każdym razem budzi we mnie masę emocji.

Holiday

Komedia romantyczna opowiadająca o losach dwóch kobiet, które zamieniły się domami na czas  Świąt Bożego Narodzenia. Kubek gorącej herbaty, kawy albo grzańca i przepis na idealny wieczór gotowy. To historia o poszukiwaniu miłości i szczęścia. Iris jest zakochana w mężczyźnie, który zaręczył się z inną, zaś Amanda dowiaduje się o zdradzie jej mężczyzny. Kobiety poprzez ogłoszenie w sieci przeprowadzają się. Iris wprowadza się do domu Amandy w słonecznym Los Angeles, a Amanda przyjeżdża na pokrytą śniegiem angielską wieś. Wkrótce po przybyciu kobiety odnajdują to, czego najmniej się spodziewały. W tej produkcji nie brakuje humoru, wzruszeń i happy endu.W rolach głównych: Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law i Jack Black


Cud na 34.

"Kriss Kringle zostaje zatrudniony w wielkim magazynie jako święty Mikołaj. Sklep znajduje się w poważnych kłopotach finansowych i grozi mu przejęcie przez wrogą sieć megasamów. Jednak Kriss dzięki swoim niekonwencjonalnym pomysłom przyczynia się do zwiększenia obrotów i staje się sensacją sezonu. Zawistny szef konkurencji knuje intrygę, by skompromitować świętego Mikołaja..."

To produkcja, która wzrusza mnie za każdym razem. Znajdziesz dzięki niej chwilę wytchnienia. Popijając filiżankę herbaty można się roztopić...Boże Narodzenie


Joyeux Noel (Wesołych świąt) jest to film oparty na prawdziwych wydarzeniach jakie miały miejsce w roku 1914. Dramat wojenny w którym ukazana jest bitwa między żołnierzami niemieckimi a oddziałami Francji i Wielkiej Brytanii. Na czas wigilii wrogie państwa postanawiają odłożyc broń na bok, a nawet złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

To piękny, tragiczny i zarazem wzruszający film. Trudno o lepszą produkcję ukazującą absurd wojny i magię świąt Bożego Narodzenia. Ten film nastraja i budzi miłość do bliźniego.  Prawdziwa historia z pierwszej wojny światowej, kiedy dwie walczące strony na czas Bożego Narodzenia zawierają tymczasowy rozejm i dzielą się opłatkiem. Film celnie trafia w bezsens wojny, w której po przeciwnych stronach biorą udział i giną niewinni ludzie.

Czekając na Cud


Film splata historie mieszkańców Manhattanu, którzy w okresie bożonarodzeniowej gorączki zmuszeni są do stawienia czoła narastającym problemom. Dzięki wzajemnej pomocy odkrywają na nowo znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. Odnajdują radość pośród codziennych trudów, a przy okazji okazuje się że to całkiem lekka i przyjemna komedia, romantyczna.


W filmie występują także m.in.: Paul Walker, Penélope Cruz, Alan Arkin,Marcus Thomas.Gdy już uporacie się ze świątecznymi porządkami, pakowaniem prezentów i pieczeniem ciasteczek znajdźcie chwilę dla siebie i najbliższych. W końcu nie ma to jak filmowy wieczór z rodziną, kiedy za oknem prószy śnieg. A z nami podzielcie się swoimi filmowymi hitami, podpowiedzcie co warto zobaczyć w tym okresie? Niech te świąteczne filmy wprowadzą jeszcze więcej klimatu i wywołają wiele uśmiechów, a może nawet wzruszeń? 

Posty uczestników blogmas:

1. okiemmarzycielki
2. czarnulkaa
3. beautifulduty
4. dagmara-rek
5. elvisowa
6. foreveryoungxdo
7. mazgoo
8. magdaj84
9. czarnakretka
10. usmiechnieteoczy
11. 
12. 
13. 
14. 
15. 
16. 
17. 
18. 
19. 
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect