12/25/2017 0

My Christmas Dream ➤ święta w górach

Zdjęcie użytkownika Milena Harkot.

Boże Narodzenie to czas magiczny. Sprzyja spełnianiu najskrytszych marzeń... A gdyby tak wreszcie spełnić ten świąteczny sen?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym życie nabiera rozpędu, zachodzimy w głowę nad upominkami, a przestrzeń wokół siebie wypełniamy świątecznymi dekoracjami, i lampkami. „Magia świąt” dopada nawet największych twardzieli. To najbardziej rodzinne święta w naszej kulturze, dlatego przyjęło się, że powinniśmy je spędzać w domu, z rodziną. Czy słusznie? Od zawsze marzyłam by jednak spędzić święta poza domem, w górach - Śnieg po pachy, kulig z pochodniami i tatrzański folklor. A przy tym towarzystwo najbliższych i czas tylko dla siebie. 


5 powodów dla których warto spędzić święta poza domem.

Bez sprzątania i gotowania

Generalne porządki, mycie okien, odkurzanie, przygotowanie 12 potraw, pieczenie ciast, pierników, dekorowanie domu, strojenie choinki, zakupy… a na koniec zapakowanie góry prezentów. Magiczny klimat Świąt może szybko prysnąć, bo zwyczajnie padamy z nóg... Denerwują nas tłumy w galeriach, korki na mieście, a wszystko zaczyna przytłaczać... Czy w takich momentach nie marzysz, by usiąść pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i dać sobie spokój z tymi wszystkimi świątecznymi "obowiązkami"? Zmęczenie może szybko skraść cały urok i odebrać radość... A święta poza domem? Jedyny zmartwienie to spakowanie walizek! O ile oczywiście wcześniej dokonało się rezerwacji... ;) 

Tylko Ty

Chwile z bliskimi nie mają sobie równych. Nie zastąpi Ci ich najnowsza technologia. Wspólne rozmowy, śpiewanie kolęd. Wspomnienia zostają w pamięci na lata i są cenniejsze niż wszystkie prezenty razem wzięte. Niestety te momenty z najbliższymi łatwo zgubić krzątając się bez przerwy po domu, kuchni, zajmując gośćmi. Poza domem macie czas tylko dla siebie, bo wszystko inne zrobi ktoś! Możecie cieszyć się sobą do woli.

A tradycja?

No tak... Święta Bożego Narodzenia to czas kultywowania rodzinnych tradycji. Dzielenie opłatkiem, prezenty, rodzinne odwiedziny… Wreszcie macie okazję spotkać się w większym gronie. Podobno to istota Świąt - być z bliskimi. Tylko  co jeśli nie lubimy odwiedzin u starszej cioci, a opowiadanie o tym co u nas sprowadza się do sztucznych uśmiechów pod nosem? Wyjeżdżając z dala od domu jesteś z daleka od tego, co wypada i kultywujesz tylko te zwyczaje, które umilają czas najbliższej rodziny.

Zmiana klimatu

W domu nie zawsze odpoczniesz. Bo trzeba gotować, sprzątać, prać... Zawsze jest coś do zrobienia, nadgonienia. Tylko poza domem możesz zapomnieć o przykrych obowiązkach. Mozesz wreszcie oderwać się od codziennych trosk Zmiana klimatu służy zdrowiu psychicznemu, ale i fizycznie poczujesz sie znacznie lepiej oddychając innym powietrzem. 


Dlatego odkąd pamiętam marzę aby choć raz uciec od tego wszystkiego i zobaczyć jak to jest przeżywać święta na wyjeździe. Odkryć coś innego, nowego. Przekonać się... Czy zatęsknię i wrócę drugiego dnia świąt by być z całą rodziną? Czy jednak będę potrafiła cieszyć się bliskością jedynie męża. Marzę o zasypanym śniegiem Zakopanym... i sobie w góralskiej chacie w grubych skarpetach.

Wyzwanie 12! Największe świąteczne marzenia i najpiękniejsze wspomnienia.

Boże Narodzenie to czas magiczny. W święta spełniają się nasze najskrytsze marzenia i dzieją się niezwykłe rzeczy. Może zechcesz opowiedzieć o marzeniach, które tkwią na dnie Twojego serca? Jeśli nie, to przypomnij sobie swoje dzieciństwo, tradycje i zwyczaje panujące w Twoim domu. Podziel się z nami swoimi najpiękniejszymi wspomnieniami. Opowiedz o tradycjach, które stale Ci towarzyszą, albo i te które zostały niestety zapomniane. Może podzielisz się jakimiś cudownymi zdjęciami z tego okresu, a może masz jeszcze lepszy pomysł? Do dzieła!


Posty uczestników blogmas:

2. malowaneoczy !!!
3. beautifulduty !!!
4. 
5. 
6. 
7. 
8. 
9. 
10. 
11. 
12. 
13. 
14. 
15. 
16. 
17. 
18. 
19. 
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect