12/05/2017 0

20 Darmowych świątecznych fontów!


Specjalnie dla Was 20 najpiękniejszych a przy tym darmowych, świątecznych czcionek- aby nadać Twoim projektom jeszcze więcej magii!


1. One Starry NightTo zabawna czcionka, która silnie związana jest z pismem odręcznym. Zawirowana, zakręcona, a przy tym niezwykle wesoła. Krój pisma jest czytelny i nie przytłaczający. Ma w sobie wiele lekkości i sprawdzi się w przypadku wielu projektów.2. Alex Brush

Krój pisma jest szeroki, a litery dość grube, sprawia to wrażenie pisma za pomocą pędzla. Czcionka jest czytelna, doskonała do nagłówków i krótkich tekstów. Nie tylko w okresie świątecznym.

3. Shipped Goods

Dafont
Linie sprawiają wrażenie drżących, są rozciągnięte. Czcionka jest nietypowa, ale wygląda bardzo uroczo. Sprawdzi się przede wszystkim w nagłówkach. W dłuższych tekstach stanie się nieczytelna.

4. Chopin Script

To typowa czcionka skryptowa. Jest zawsze dobrym wyborem. Jest czytelna i wygląda bardzo elegancko. Cienkie litery połączone z subtelnymi liniami tworzą naprawdę piękny krój, który będzie pasował do wielu projektów.

5. Mountains of Christmas

Font Squirrel
Krój tej czcionki tworzy zabawną i beztroską scenę. Litery w połączeniu z miękkim zakrzywieniem nadają temu krojowi wyjątkowy charakter i dobrze pasują do ilustracji z motywem świątecznym.

6. St. NicholasSubtelna czcionka Santa Claus nadaje tytułom niepowtarzalny zimowy wygląd. Świetnie sprawdza się stosowana do świątecznych nagłowków. 

7.  Sunny Winter in Texas


Sunny Winter to bardzo cienki, lekki i przyjazny krój pisma. Wygląda na pisany odręczniei dobrze łączy się z odważniejszymi akcentami.

8. Christmas in Finland


To czcionka o grubym kroju - prezentuje się pięknie, szczególnie w dużych świątecznych nagłówkach. Litery są miękkie i sprawiają wrażenie lekkości. Ta czcionka jest wyraźna i czytelna.

9. Candy Cane


Dafont
Kojarzycie z pewnością słodkie cukrowe laski - to nimi zainspirowana jest powyższa czcionka. Zabawna, doskonale pasująca do Bożego Narodzenia. Miękkość zaokrąglonych krawędzi ładnie łączy się z dynamicznym cieniowaniem napisu.

10. Harbell

Czcionka jest ściśnięta z kolei litery szerokie. Kojarzy się to z krojem pędzla. Czcionka wygląda efektownie ale nie jest uniwersalna. Nie do wszystkiego pasuje. Litery są miękkie, zaokrąglone dobrze łączą się z prostymi krojami pisma.

11. Adlery

Jedna z moich ulubionych i najczęściej wybieranych czcionek. Lekka, kojarząca się z pismem odręcznym. Jednocześnie na tyle świąteczna i uniwersalna, że pasuje do większości projektów. Co ważne ma polskie znaki.

12. Landliebe


Oczaruj swoich czytelników niekonwencjonalną, oryginalną czcionką. Landliebe będzie uzupełniał zarówno tradycyjne, jak i nietypowe projekty świąteczne. Wygląda trochę strasznie, ale prezentuje się świetnie.


13. Oh Christmas Tree


Oh Christmas Tree to typowo graficzna czcionka. Litery umieszczone są w choinkach. To ozdobna czcionka, która sprawdza się jako dodatek. Raczej do pojedynczych wyrazów niż zdań.

14. Contribute


Ta czcionka ma ozdobny kształt, dzięki czemu idealnie nadaje się do minimalistycznych grafik. Odręczny krój wygląda niesamowicie miękko i świątecznie. Lekko zaokrąglone litery dodają czcionce uroku.


15. Hultog Snowdrift
Ta ośnieżona czcionka została stworzona specjalnie na sezon zimowy. W projektach prezentuje się wyjątkowo i bardzo atrakcyjnie. Najlepiej sprawdza się stosowana w dużych nagłówkach.


16.  Janda Cheerful Script


Krój tego pisma, imituje pismo odręczne, czcionka jest pozawijana, wygląda bardzo pozytywnie i wesoło. Sprawdza się idealnie do zimowo- świątecznych projektów. Trochę kojarzy mi się z krojem dziecięcego pisma.

17. Christmas Eve


To lekka i przyjemna czcionka, sprawia wrażenie animowanej przez nieco infantylne zdobienia. Jest wesoła i pozytywna. Radze jednak stosować ją rozważnie ;)

18. Cartoon Blocks Christmas


Drukowany font, opruszony śniegiem, bardzo wyrazisty, zwracający uwagę i świetnie sprawdzający się do nagłówków. Niestety jest na tyle charakterystyczny, że nie jest uniwersalny.

19. I love christmas


Jedna z moich ulubionych czcionek imitujących pismo odręczne. Wzbogacona o dużo ozdobników, które sprawiają, że ta czcionka jest unikatowa, a teksty stworzone za jej pomocą stają się wyjątkowe.

20. Merry ChristmasTypowo świąteczna, ozdobna czcionka. Śnieżynki wokół liter nie sprawdzają się w dłuższych tekstach ani dłuższych nagłówkach. Mimo to litery są miękkie, równe, a czcionka prezentuje się bardzo ładnie.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect