11/10/2017 0

Cosmoderma ➤ Sweet Skin ➤ Pasta cukrowa do depilacji

Skuteczna depilacja w zaciszu własnego domu, czy bolesny zabieg z marnymi efektami? Jesteście ciekawi jak oceniłam depilację pastą cukrową?

Pasta cukrowa Sweet Skin powstała po to, aby ułatwić zabieg depilacji. Zawiera wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu można stosować ją na skórę skłonną do alergii. Depilacji może zostać poddane całe ciało, jak i delikatne partie twarzy. Środek nie przykleja się do skóry tylko do włosa, co sprawia, że zabieg staje się praktycznie bezbolesny.
Dzięki swojej delikatności, pasta cukrowa może być kilkakrotnie naniesiona na tę samą partię skóry. Sweet Skin całkowicie usuwa włoski, nie pozostawiając ich złamanych wewnątrz mieszka, co eliminuje problem ich wrastania. Pasta cukrowa dzięki swoim właściwościom depiluje, nawilża oraz peelinguje skórę. Do zmycia specyfiku wystarczy letnia woda.
Skóra po zabiegu jest gładka, delikatna i odżywiona.


Dlaczego Pasta Cukrowa Sweet Skin jest bardziej skuteczna niż wosk?
peelinguje skórę
  • nie powoduje wrastania włosów
  • usuwa krótkie włoski nawet 1-2 mm wraz z cebulkami
  • posiada tylko naturalne, bezpieczne dla skóry składniki
  • można ją stosować na całe ciało, także na delikatne partie twarzy
  • nie przykleja się do skóry tylko do włosa, dzięki czemu znacząco eliminuje podrażnienie skóry
  • usuwa włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, co sprawia, że zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny
  • może być stosowana przez osoby ze skórą alergiczną i żylakami oraz z tendencją do powstawania naczynek
10/11/2017

Gładkie ciało cały rok
Cosmoderma
Po pierwsze! I najważniejsze. Przed przystąpieniem do depilacji warto zapoznać się z instrukcją. Istnieje kilka różnic pomiędzy depilacją woskiem a depilacją za pomocą pasty cukrowej.

Procedurę depilacji cukrowej zaczynamy od oczyszczenia skóry z martwego naskórka. Peeling warto wykonać dzień wcześniej. A skórę tuż przed zabiegiem zmatowić pudrem.
1. Konsystencja- pasta musi być miękka. jej twardość uzależniona jest od temperatury powietrza. Jeśli ciężko ja wyciągnąć należy ją podgrzać. Czasem wystarcza suszarka a czasem okazuje się niezbędna kąpiel wodna. Pastę można również włożyć do kuchenki mikrofalowej. Opakowanie tej pasty jest do tego odpowiednie. Pasta powinna mieć konsystencję plasteliny.
2. Przygotowanie - po wyjęciu z opakowania pasta jest przezroczysta i nie należy takiej pasty nakładać na skórę. Dopiero po przerobieniu w dłoniach, aż pasta stanie się nieprzejrzysta można przejść do nakładania.
3. Nakładanie - Przyłóż pastę cukrową do skóry i kilka razy dokładnie wygładź dłonią jej powierzchnię  w kierunku przeciwnym ze wzrostem włosa tak, aby powstał gruby plaster. Energicznie zerwij plaster w kierunku zgodnym ze wzrostem włosia (odwrotnie niż w przypadku wosku).

Pasta powinna być twarda, ale jednocześnie na tyle miękka, aby wydobyć ją z opakowania. Lepiej to robić  szpatułką niż palcami. Tą samą kulkę pasty można nakładać kilkukrotnie. Staje się wtedy miękka i plastyczna. 
Obłędny zapach karmelu z cytryną uwierzcie mi, że uprzyjemnia cały zabieg. Wielokrotnie miałam ochotę zjeść tą pastę. 

Pasta nie podrażnia skóry i nie lepi się do niej... o ile będziemy ją stosować zgodnie z zaleceniami. Wtedy zabieg nie jest bolesny. W innym przypadku możemy się nabawić nie tylko podrażnień, ale również popękanych naczynek. Za pierwszym razem właśnie tak skończyłam... Bo nieumiejętnie nakładałam produkt w jednym i tym samym miejscu, za wolno odlepiając. Co do efektów depilacji... Pasta usuwa włoski, ale czasem nawet kilkukrotne próby są bezskuteczne. 

Do minusów tego zabiegu zaliczyłabym długi czas depilacji, ale także dość skomplikowaną procedurę działania. Za pierwszym i drugim razem kompletnie mi nie szło. Depilowałam tylko nogi i nie wyobrażam sobie w ten sposób depilować pach, czy bikini. Niestety pasta nie radzi sobie z każdym jednym włoskiem i pochłania mnóstwo czasu.
Plusy to z pewnością niewielki ból i przyjemny zapach karmelu.

Opakowanie pasty wystarczyło mi na około 5-7 zabiegów. Do zmycia pozostałości pasty wystarczy ciepła woda.


Sucrose, Citrus Medica Limonum Extract,

Aqua

Na koniec muszę dodać, że nie jest to sposób, którym zastąpiłabym maszynkę czy depilator. Zabieg jest bezbolesny ale czasochłonny, a w dodatku nie zawsze skuteczny w 100%Sięgnęłam po pastę wiele razy i zużyłam ją do dna, uwielbiałam jej zapach, może nawet kupię ją ponownie, ale nigdy nie zastąpi mi maszynki i depilatora.


Jestem ciekawa, czy mieliście okazję używać pasty cukrowej i jak oceniacie efekty takiej depilacji?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect