10/31/2017 0

Kosmetyczny design ➤ dobrze zapakowane zagraniczne marki #2


Zapraszam na kolejną część dobrze zapakowanych zagranicznych marek. - m.in. Tealogy, Grown Alchemist, Elemental Herbology. 

1. Tealogy


Twórczynią marki Tealogy jest Cecilia Garofano. Ceilia nie pije kawy natomiast uwielbia herbatę i stąd wziął się pomysł na markę Teaology. Na jej powstanie miała wpływ miłość do piękna, wysoko zaawansowanych badań i poszukiwań skutecznych rozwiązań kosmetycznych.

Opakowania, w większości szklane słoiczki, zostały zaprojektowane tak, by kojarzyć się z naturalnością. Etykiety są przejrzyste, zawierają delikatne motywy liści. Biel i brąz z elementami zieleni kojarzy się z herbatą i to jest fajnym przekazem. 


Jak powstają kosmetyki Teaology?
Najcenniejsze odmiany herbat, zbierane są ręcznie, a ich obróbka opiera się na ekskluzywnej technologii. Pozwala ona pozyskać i utrwalić składniki aktywne o silnym działaniu przeciwutleniającym i anti-aging w innowacyjnych i nadzwyczaj skutecznych kosmetykach. Badania marki Teaology doprowadziły do opracowania unikalnej technologii ekstrakcji (wyodrębniania i pozyskiwania) czynników aktywnych z herbaty. Proces ten polega na pozyskiwaniu z naparu (z całych liści herbaty) aktywnego koncentratu będącego naturalnym źródłem polifenoli i prawdziwym eliksirem piękna dla skóry. Ten wysoko oczyszczony i skoncentrowany napar z herbaty stanowi podstawę wszystkich formuł Teaology i używany jest w kosmetykach zamiast wody.
zrodlo: Zeberka.pl


2. Grown Alchemist


Grown Al­che­mist to kolejna marka naturalnych kosmetyków, kolejna ekskluzywna marka powinnam powiedzieć. Do ich przy­go­to­wa­nia sto­su­je się naj­now­sze tech­no­lo­gie, twór­cy marki wyko­rzy­stu­ją na­tu­ral­ne, che­micz­ne wła­ści­wo­ści ro­ślin, by two­rzyć ko­sme­ty­ki, które świet­nie za­po­bie­ga­ją sta­rze­niu. W składach m.in. znajdziecie kwas hia­lu­ro­no­wy, pep­ty­dy i an­ty­ok­sy­dan­ty. Wszyst­kie ro­ślin­ne. To australijska marka stworzona przez dwóch braci Keston & Jeremy Mujis.

Opakowania niczym ze starej apteki zachwycają designem.  Minimalistyczne, oszczędne w kolorystyce i formie idealnie wpisują się w panujace trendy. Biel, brąz i czerń komponują się z wnętrzami wręcz katalogowo. To ukłon w stronę kochających design i piękne przedmioty. Takie kosmetyki już nie tylko służą skórze ale również cieszą oczy i stanowią dekorację surowych wnętrz. Jestem zachwycona tubkami, które wyglądają niczym farby  ;)Grown Alchemist / fot. materiały prasowe
https://www.facebook.com/pg/GrownAlchemist/

3. Elemental Herbology

Podobny obraz

To marka, bazujaca na filozofii pię­ciu prze­mian po­pu­lar­nej w me­dy­cy­nie chiń­skiej. Według tej filozofii kluczem do piękna jest harmonia i eliminacja czynników szkodliwych. A tymi jest m.in. stres, za­nie­czysz­cze­nie po­wie­trza czy złe wa­run­ki po­go­do­we. Marka wy­ko­rzy­stu­je skład­ni­ki z naj­lep­szych plan­ta­cji na świe­cie. W ko­sme­ty­kach nie ma sztucz­nych sub­stan­cji za­pa­cho­wych, barwników, pa­ra­be­nów, czy ole­jów mi­ne­ral­nych. W zamian otrzymujemy eks­trak­ty zio­ło­we, nie­na­sy­co­ne kwasy tłusz­czo­we, ro­ślin­ne olej­ki, olej­ki ete­rycz­ne, wi­ta­mi­ny, mi­ne­ra­ły i an­ty­ok­sy­dan­ty.

Design marki znów bazuje na delikatności, brązowych butelkach i minimalistycznych grafikach, które w głównej mierze znajdują się na białych etykietach. Niesamowicie wyglądają szklane butelki, które kojarzą się z aptekarskimi syropami. Niezmiennie zachwycam się tą dbałością o szczegóły i konsekwencją.Zmiana jest naturalną częścią życia – nic nie trwa w miejscu, cały świat jest w ciągłym ruchu. Nasza dieta zmienia się  w zależności od pory roku, podobnie nasza skóra. Dlatego aby zachowała harmonię, potrzebuje odmiennej pielęgnacji w różnych porach roku. Zmienna aura, nieodpowiednia dieta, styl życia - wszystkie te czynniki mogą potencjalnie wpłynąć na zachwianie równowagi Twojej skóry. Elemental Herbology pomaga przywrócić tę równowagę. Portfolio marki podzielone jest na dwie linie sezonowe: Summer Daily Essentials i Winter Daily Essentials oraz linię Essential Skin Therapy, stanowiącą podstawę całorocznej pielęgnacji. Łącząc zaawansowaną technologię kosmetyczną z aktywnymi substancjami roślinnymi, morskimi i minerałami, Elemental Herbology proponuje naturalnie aktywne i skuteczne w działaniu produkty do pielęgnacji twarzy i ciała.
ŹródłoGalilu

4. La Bruket


L:A BRUKET tworzy organiczne produkty SPA, kosmetyki oraz zapachy do domu. Składniki mydeł, czy olejków są pochodzenia organicznego, nie zawierają dodatków syntetycznych i posiadają certyfikaty Soil Association lub Ecocert. Kosmetyki bazują na olejkach roślinnych i eterycznych . Każdy z produktów wyróżnia się odpowiednimi właściwościami - energetyzującymi, nawilżającymi, zmiękczającymi, leczniczymi, złuszczającymi. L:A BRUKET to składniki najwyższej jakości, funkcjonalny design i niezapomniane wrażenia zapachowe. To prawdziwy funkcjonalny luksus.
Proste opakowania- znów przypominające apteczne flakoniki. Ich charakterystyczny design wpasowuje się idealnie w nowoczesne skandynawskie wnętrza. Znów porcja bieli, brązu i aluminium. Czcionki, kojarzą mi się ze starymi magazynami, w połączeniu z brązowym papierem wyglądają rewelacyjnie. Tutaj znów trzeba przyznać, że marka bardzo dba o spójny wizerunek, a kolejne produkty posiadają swoje unikatowe numery.
Naszym celem jest zapokojenie potrzeb skóry powstałych w wyniku działania trudnych warunków pogodowych panujących w naszej części Szwecji, czego przejawami są silne słońce, słona woda, porwisty wiatr.Produkty L:A BRUKET sprawiają, że każda chwila spędzona w łazience jest ucztą i niezapomnianym przeżyciem; powstały z pragnienia zachowania dawnych tradycji, ale w nowoczesnym wydaniu. Są efektem rzemieślniczej pracy i  zawierają naturalne, wysokiej jakości składniki, z których większość jest organiczna, co nadaje kosmetykom specyficzne, wyjątkowe właściwości.Bez względu na to, czy wybierzesz nasze mydła, sole, skruby czy też ręcznie łowione morskie wodorosty, wszystkie te produkty dają Tobie gwarancję, że czas, który spędzisz w łazience, będzie czymś naprawdę wyjątkowym, relaksującym i przyjemnym. Specjalne formuły mydeł w kostkach i płynie, kremów, balsamów, skrubów, olejków do ciała oraz innych, są ukłonem w stronę starych szwedzkich tradycji nadmorskich kąpieli leczniczych. Aromat każdego z naszych produktów zmieni nawet nużącą, codzienną czynność w prawdziwą przyjemność. Sprawdź wspaniałe zapachy płynów do mycia naczyń, wody lnianej (służącej do prasowania), szamponu dla psów, wonnych świec i innych.

5. Antipodes


Antipodes to marka produkująca kosmetyki ekologiczne. Można zaliczyć ją do tych ekskluzywnych. Firma duży nacisk kładzie na kosmetyki na bazie roślinnej, lokalną produkcję oraz opakowania nadające się do recyklingu. Marka dokłada wszelkich starań, by zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na środowisko, a oferowane przez nią kosmetyki charakteryzują się niskim śladem węglowym.

To marka, której design opiera się na połączeniu bieli, zieleni i brązu. Ta charakterystyczna zieleń sprawia, że marka wyróżnia się na tle konkurencji i jeszcze bardziej kojarzy z naturą. Na etykietach umieszczone są delikatne roślinne motywy. Marka bardzo dba o wizerunek, pakuje swoje kosmetyki, dopieszczając ich wygląd. Takie kosmetyki zdobią łazienkowe półki i cieszą oczy. Całość serii "Dobrze Zapakowane" dostępna tutaj.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect