7/26/2017 0

Kosmetyczny design - dobrze zapakowane polskie marki #2 Mydła


Drugi post z serii #dobrze zapakowane wita się z Wami ciepło. Zobaczcie 5 marek, których design opakowań i kosmetyków zachwyca!

1. ENKLARE

Enklare to polski producent mydeł. Naturalnych oczywiście. Marka poza własną produkcją oferuje również produkcję mydeł na zamówienie np z logo firmy czy okazjonalnie na śluby, walentynki, chrzciny. 
Poza mydłami marka oferuje też sole do kąpieli.

Trudno tu mówić o designie opakowań chociaż poniekąd można ale o designie samego produktu - i owszem. Nie wiem jak Was ale mnie zachwycają te kolory, kształty i zapachy. Osobiście uwielbiam mydełka tej marki. Sole do kąpieli zamknięte są w bardzo proste białe pudełeczka z podstawowymi informacjami o produkcie. Say Yes!

źródło: Organeo blog

Nasze mydła wykonujemy tradycyjną metodą "na zimno" i pakujemy w biodegradowalne opakowania. Nasze mydła nie zawierają parabenów, środków ropopochodnych, SLS i SLES, utwardzaczy i EDTA.

Strona internetowa:www.enklare.pl
Facebook: facebook.com/enklare

2. HAGI COSMETICS


Hagi to mydła i... nie tylko. Unikalne, ręcznie wytwarzane z naturalnych składników. W ostatnim czasie do asortymentu dołączyły pudry do kąpieli, pomady do ciała, sole do kąpieli. Oferta jest coraz ciekawsza. Od samego początku wszystkie produkty wytwarzane są bezpośrednio przez firmę Hagi - od koncepcji, receptury, aż po efekt ostateczny. W zespole pracują kosmetolodzy, chemicy, specjaliści ds. jakości, zapachów i bezpieczeństwa kosmetyków. 


opakowania? Mają w sobie to coś choć ich stylistyka jest bardzo prosta i minimalistyczna. Wzory nawiązują do natury w bardzo symboliczny i ciekawy sposób. Te botaniczne elementy, bardzo modne w ostatnim czasie z pewnością podobają się użytkowniczkom śledzącym trendy. Wszystkie mydła mają zachowaną prostą, tradycyjną formę kostki. Wygląd tych opakowań został doceniony przez serwis Behance i wyróżnione w sekcji top Packaging Graphic Design. Niezwykle ciekawą forma opakowania charakteryzują się pomady do ciała, które na pierwszy rzut oka bardziej przypominają antyperspiranty czy balsamy do ust. A jednak są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Cieszą oko, nieprawdaż? 

 
źródło: Eko maluch

W niewielkim laboratorium położonym pośród mazowieckich łąk i lasów powstają mydła HAGI. Tworzone są z naturalnych surowców roślinnych o najwyższej jakości. Nasze produkty wykonujemy ręcznie, według tradycyjnych metod. Z zebranych dziko rosnących ziół wytwarzamy ekstrakty wodne i olejowe. Na ich bazie powstają unikatowe, niepowtarzalne mydła. Kolor i zapach pochodzi wyłącznie z naturalnych surowców. Starannie dobieramy receptury tak, by powstał bezpieczny i łagodny kosmetyk wspomagający funkcje ochronne naturalnego płaszcza wodno-lipidowego skóry. […] Nasza oferta zależna jest od dostępności lokalnych surowców roślinnych i zmienia się wraz z porami roku.

Strona internetowa: http://www.hagi.com.pl
Facebook: facebook.com/hagicosmetics

3. Svoje


Svoje to przede wszystkim mydła - rzemieślnicze, wytwarzane własnoręcznie, z pasją i wielką wiedzą, w Polsce, na Podlasiu. Mydełka są limitowane, ich produkcja jest ograniczona... nie są produkowane masowo. To jakość ma największe znaczenie. Kosmetyki wytwarzane są na bazie maceratów, ziołowych naparów i olejków eterycznych. Receptury, są starannie opracowywane, rygorystycznie oceniane pod względem bezpieczeństwa, a każdy jeden składnik posiada atest. W ofercie znajduje się wiele wyjątkowych produktów, jak np. mydło żubrowe – pierwsze i jedyne w Polsce mydło na maceracie z trawy żubrowej, którego surowce pochodzą z Podlasia lub zostały tam zakupione, dzięki czemu mydło zostało uznane za  „Produkt wspierający Podlasie”.

Mydełka zapakowane są w szary papier, a na nim posiadają białe etykiety i podstawowe informacje: opis i skład. Mydełka pakowane i krojone są ręcznie - Made in Poland. Jedno z mydeł o falistej bryle podlega ochronie patentowej, co sprawia, że produkt jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Prosto, lokalnie- nowocześnie!


Marka Svoje to kosmetyki naturalne tworzone na Podlasiu. Naturalnie, ręcznie wytwarzane z pasją w limitowanych ilościach. Wszystkie składniki posiadają wymagane atesty, a każda receptura jest starannie opracowywana i oceniana pod kątem bezpieczeństwa.

4. Cherry Soap

Cherry Soap to cudne, kolorowe mydełka, na widok, których zaczynają pracować moje ślinianki, a ja robię się głodna! Te mydełka wyglądają niezwykle apetycznie. Jak widać nie potrzeba wiele, by tak cudownie zaprezentować z pozoru zwykłe mydełka! No ale spójrzcie jak wygląda ta kostka arbuzowego mydełka. Ja jestem zachwycona.


Cherry Soap to przede wszystkim niespotykana jakość produktów. Poszukując doskonałych produktów kosmetycznych doszliśmy do wniosku, że najlepiej zrobić je samemu. Rynek kosmetyczny pełen jest różnych mikstur chemicznych, niekoniecznie dobrych dla naszej skóry. Cherry Soap narodziło się jako koncept marki już w 2015 roku, jednak pracowaliśmy długo, aby dopracować receptury i przygotować się do otwarcia biznesu. W 2017 roku założyliśmy EGN Sp. z o.o., która jest właścicielem marki Cherry Soap. Marka Cherry Soap została oficjalnie zarejestrowana jako znak towarowy i rozpoczęliśmy produkcję.

http://www.cherry-shop.pl/strona/o-nas
https://www.facebook.com/cherrysoap.handmade/

5. MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA


W Ministerstwie Dobrego Mydła powstają - dobre mydła. Wszystkie wyrabiane ręcznie, z naturalnych składników. Znajdziecie mydła ryżowe, nagietkowe, kawowe, marchwiowe czy z aktywnym węglem drzewnym. Poza tym w ofercie również kule kąpielowe, oleje, a także musy do ciała i masło Shea. Mydła nie zawierają tłuszczów zwierzęcych, zawierają za to mnóstwo oliwy z oliwek, oleju rycynowego, masła kakaowego i masła shea. Ich receptury są tak pomyślane, by w finalnej kostce pozostawało 3 do 6% niezmydlonych tłuszczów, które chronią skórę podczas mycia i sprawiają, że nie staje się ona przesuszona. Do tego zero emulgatorów, SLSów, Bisfenoli, Triclosanu, EDTA, sztucznych barwników i innych szkodliwych dodatków. Jedyną sztuczną substancją, jaka w niektórych przypadkach trafia do mydeł, jest aromat. Trzymamy stronę ekologii, ale czasem pozwalamy sobie na zapach czekolady. 

Przy mydłach ponownie trudno mówić o designie ale z pewnością na uwagę zasługuje wygląd tych mydełek i białe etykietki, którymi są przepasane. Minimalizm, naturalność to dwie cechy które mi się nasuwają patrząc na te produkty. Piękne wytłaczane wzory, czy logo marki podkreślają własnoręczny wyrób. Ja jestem zachwycona tym jak się prezentują i jak wiele serca trzeba było włożyć w ich wykonanie.


Ministerstwo Dobrego Mydła to mała rodzinna manufaktura mydlarska. Założona przez siostry, Anię i Ulę Bieluń w położonym na północnym-zachodzie kraju Kamieniu Pomorskim. Oferujemy porządne, ręcznie wyrabiane mydła i kosmetyki. Dobre surowce, dobre rzemiosło i ciężka praca - to nasz tajny plan na sukces!

Strona internetowa: http://www.ministerstwodobregomydla.pl
Facebook: facebook.com/ministerstwodobregomydla

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect