12/17/2016 0

Pakowanie świątecznych prezentów #8Uwielbiam pakować prezenty. Chyba to sprawia mi największą przyjemność. Zresztą radość podczas otwierania takiej paczki jest jeszcze większa. Dziś pokaże Wam moje sposoby pakowania prezentów z użyciem zwykłego brązowego papieru.
Papier brązowy jest łatwo dostępny, tani, a jego największą zaletą jest to, że można go dowolnie ozdabiać, bo właściwie wszystko do niego pasuje. Każdy kolor wstążki i każdy dodatek. Moje propozycje są proste w wykonaniu i bardzo minimalistyczne. Z łatwością sobie poradzicie.Jest tylko jedno ale. Uważam, że tak zapakowane prezenty wręczać powinniśmy znajomym, przyjaciołom, rodzinie za wyjątkiem dzieci. Dzieci lubią kolory, więc pakując prezenty dla dzieciaków raczej sięgajcie po te bajkowe motywy. Z pewnością spodobają się bardziej. Szczególnie małe dzieci nie mają takiego poczucia estetyki i minimalizmu. Wiecie o czym mówię, prawda? :) Okej, zapraszam.


Co będzie potrzebne?➤ nożyczki ➤ taśma ➤ wstążki ➤ klej ➤ papier ozdobny ➤ gałązki ➤ suszone pomarańcze ➤ cukrowe laski ➤ etykiety


Podczas pakowania pamiętajcie też o wnętrzu prezentu! Jeśli jest to pudełko z zawartością warto włożyć np. kilka suszonych pomarańczy, pierniczków, cukrowe laski, cukierki czy też sztuczne sianko jako wypełnienie. Miłym akcentem jest również dołączenie kartki ze świątecznymi życzeniami.


Moje propozycje:
Propozycja 1 

Zwykły brązowy papier, biało-czerwony sznurek, gałązka choinki i biała farba lub flamaster. Tyle będzie potrzebne. Brązowy papier prezentuje się świetnie już z samym ozdobnym sznureczkiem, a dodanie na nim własnoręcznie namalowanych gwiazdek, choinek, kropeczek, dodaje mu tylko jeszcze więcej uroku. Możecie na nim narysować co tylko chcecie, napisać imiona, tworzyć zygzaki. Ogranicza Was tylko własna kreatywność.
Tak naprawdę do brązowego papieru wystarczy tylko ładna wstążka lub sznurek i prezent gotowy!
Propozycja 2

Nie jest to nic odkrywczego, ale brązowy papier możecie dodatkowo (np. dla zabezpieczenia) obłożyć przezroczystą folią, lub folią z dowolnym nadrukiem. To taka wersja dla leniwych, jeśli nie macie czasu lub ochoty na własnoręczne malunki. Tak zapakowany prezent od razu wygląda bardziej elegancko, a jednocześnie prosto i delikatnie. Oceńcie sami.
Propozycja 3

Kolejna propozycja wprowadza trochę koloru. W końcu zieleń, czerwień i biel to kolory świąt! Do tego kolorowe wstążki, cukrowe laski i zwykły brązowy papier staje się niezwykły!Pozostałe

Zainspirowani?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect