12/19/2016 0

Pachnący prezent i kilka słów o moim stosunku do perfum


Jak myślicie, perfumy to dobry pomysł na prezent? Ja na ogół nie używam perfum ;) Zdecydowanie wolę mgiełki. Większość zapachów mnie drażni, powoduje ból głowy i ciągnie się za mną cały dzień. Dlatego jeśli już sięgam po perfumy, to te drogeryjne (nie chce wydawać dużo pieniędzy skoro wiem, że i tak mi się znudzą albo zaczną przeszkadzać). Jakiś czas temu otrzymałam taką miniaturkę, idealną do torebki od Nicole Cosmetics PL i to akurat całkiem fajny pomysł na prezent i wypróbowanie jakiegoś zapachu. Oczywiście są to odpowiedniki drogich perfum. 

Wybierając perfumy na prezent powinniśmy kierować się przede wszystkim upodobaniami, przyzwyczajeniami i...? Bestsellerami. ;) Są przecież popularnie nie bez powodu. Zazwyczaj są to kompozycje kwiatowe, owocowe, lekkie i uniwersalne.


Zapach 125 Nicolle to odpowiednik Givenchy - Ange ou Demon. Czy pachną jak oryginał? Nie wiem, bo nie znam.

Nuty zapachowe perfum: tymianek, orchidea, bób tonka, mandarynka, ylang ylang, wanilia, szafran, palisander, lilia, mech dębowy.

Moje i nie moje te nuty, ale na pewno ciekawe. Opisywać zapach jest mi niezwykle ciężko, bo na co dzień perfum nie używam. Dla mnie to zapach świeży, lekko słodki, nienachalny i całkiem uniwersalny, choć raczej nie dla nastolatek, a bardziej dla młodych kobiet. Energicznych, bizneswoman.
Perfumki są fajne, poręczne, idealne do torebki (9ml). Pozwalają wypróbować dany zapach i sprawdzić czy będzie nam odpowiadał. Dzięki temu nie musimy od razu inwestować w dużą pojemność. Mają też wygodny atomizer, który się nie zacina i rozpyla delikatną mgiełkę.

„Elegancja jest niemożliwa bez perfum.

To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria” - Coco Chanel 


Czy to podróbki? Nie!


"Perfumy na mililitry to w większości przypadków odpowiedniki perfum, czyli zapachy podobne do zapachów znanych marek. Jeżeli jakaś marka wypuszcza na rynek specyficzny zapach, to nigdy nie staje się właścicielem patentu na ten zapach. Aromaty są rzeczą ulotną, nigdy nie można ich odtworzyć w taki sam sposób, a tym samym nie można ich też podrobić. Skoro zapach nie podlega opatentowaniu, to nie dziwi fakt, że różne rozlewnie perfum produkują bardzo podobne zapachy i mogą to robić całkiem legalnie.

Zapachu nie da się odwzorować, nie można go stworzyć w dokładnie takiej samej wersji nawet wtedy, kiedy użyje się tych samych składników i takich samych proporcji. Olejki i inne składniki perfum mają za każdym razem inne parametry, pochodzą z upraw o innych cechach, tak więc nigdy nie są identyczne. To z kolei uniemożliwia dokładne powielenie zapachu danych partii produkcyjnych nawet w obrębie jednej i tej samej firmy. Lane perfumy w bardzo podobnym zapachu można tworzyć w wielu różnych miejscach i dopóki sygnowane są marką jej prawdziwego producenta, zawsze są legalne."

http://perfumy-nicolle.pl

Perfumy to fajny pomysł na prezent o ile oczywiście znacie preferencje obdarowywanej osoby. 
A jeśli nie, to możecie podarować je jako dodatek do prezentu wybierając małą pojemność :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect