7/10/2016 0

Miejsca, w których chciałabym być.Mam kilka takich miejsc, które bardzo chciałabym zobaczyć. Choćby przed śmiercią. Dokąd najbardziej chciałabym pojechać i dlaczego?


California

I jej stolica- Sacramento. Przed śmiercią zdecydowanie muszę poczuć na sobie to słońce i zobaczyć stare miasto rodem lat pięćdziesiątych XIX wieku, znane ze starych westernów.Toskania

Toskanię wymarzyłam sobie już dawno, malownicze, wręcz bajeczne krajobrazy, spokój, zieleń, winnice, jeśli relaksujące wakacje pośród pięknych widoków to tylko tam.
Toskania znana jest z pięknych krajobrazów i nieskażonego środowiska naturalnego, a podobno toskańskie białe plaże są jedne z najbardziej lubianych w Italii. Toskania to też zabytki, muzea i ponoć jedna z najlepszych kuchni świata.

Prowansja

Podobnie mam właśnie z Prowansją. To taka słoneczna kraina, zdominowana przez fioletowe pola lawendy, urocze domki, miasta w kolorze pomarańczy, kamienice i gaje oliwne. Prowansja kojarzy mi się tak sielsko, tak spokojnie i przepięknie. Marzą mi się leniwe spacery i wieczory z lampką wina.

Chorwacja

I Dubrownik. Odkąd rodzice wrócili z wakacji, nie mogłam przestać oglądać zdjęć. Turkusowa woda Adriatyku, palmy, przepiękne krajobrazy i zabytkowe miasta. Kusi i to bardzo. Jeszcze gdyby nie te kamieniste plaże. ;)


Francja

Przecież obowiązkowo! W domyśle tym razem Paryż, paryżanki i paryskie ulice. Czy jest tak romantycznie jak na filmach i literaturze? Mimo, że kawy nie pijam to w francuskiej kawiarence, zagryzając croissantem, jak najbardziej.
Chciałabym stanąć na szczycie wieży Eiffla, wierzę że widok robi wrażenie o każdej porze. Odwiedzić Luwr i katedre Notre-Dame. To arcydzieło gotyku zachwyca ozdobami rzeźbionymi w kamieniu. Chciałabym po przemierzać Paryż pieszo, przepłynąć się po Sekwanie i zasmakować uroku francuskiego miasta.

Praga

Bo jest niedaleko i zachwycają mnie fotografie z tego kamiennego miasta. Architektura jest niesamowita, dlatego chciałabym zobaczyć to na własne oczy. 


Santorini

Przepiękna wyspa, która powstała w wyniku erupcji wulkanu. Widoki zapierają dech w piersi. Czy może być coś bardziej romantycznego niż kolacja w blasku zachodzącego słońca w małej restauracji zawieszonej nad klifem?


Oczywiście jest jeszcze Egipt, Chiny, Nowy York, Maroko, chciałabym przejechać się koleją
Transsyberyjską: Moskwa – Władywostok, poczuć moc Ściany Płaczu, przejść się Murem Chińskim, płynąc gondolą, zobaczyć fiordy w Norwegii, zajrzeć do Wielkiego Kanionu Kolorado, zobaczyć zorzę polarną,  jeździć na nartach w Alpach, zobaczyć pola tulipanów w Holandii i tunel miłości na Ukrainie

____________________________________________________________________________________________

No dobrze, a teraz Wy? Jakie miejsca chcielibyście odwiedzić?Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect