4/24/2016 11

3 ➤ Darmowe narzędzia do tworzenia infografik!Infografiki w doskonały sposób ukazują treści, przykuwając uwagę. Wykonanie takich grafik wcale nie jest tak skomplikowane jak mogło by się wydawać. Owszem, potrzebna jest wyobraźnia i pomysł ale wszystkiego da się nauczyć. Dziś przedstawię Wam 3 narzędzia dzięki, którym można tworzyć atrakcyjne treści zupełnie za darmo! Zapraszam


przykładowa infografika

1. Piktochart

Mimo niewielu gotowych szablonów to dla mnie najprostsze i najbardziej rozbudowane narzędzie. Jest intuicyjne i proste w obsłudze, Pozwala tworzyć różnego rodzaju wykresy, grafiki, mapy, szablony, a nawet oryginalne CV.  Wszystkie elementy dodawać według własnego upodobania, powiększać, zmniejszać, zmieniać kolory.

Po założeniu konta (możliwe przez Facebook) mamy dostęp do swoich zapisanych prac. Gotową grafikę można pobrać w formacie .jpg.

Minusy? Słaba jakość pobranych plików.


2. Easel.ly


Narzędzie posiadające zdecydowanie więcej motywów niż Piktochart, za to znacznie mniej grafik i możliwości personalizacji. Poza tym również jest proste i intuicyjne w obsłudze. Wystarczy posiadać konto na Facebooku aby tworzyć dowolne grafiki.

Gotową infografikę można pobrać lub uzyskać link. Duży plus za brak znaków wodnych, minus z kolei za brak możliwości stworzenia wykresu i pominięcie polskich znaków.


3. Infogr.am

Infogr.am oferuje różne szablony, na podstawie których możemy pracować. Podczas dodawania elementów, narzędzie dostosowuje ich kolor do koloru szablonu. Jest bardzo intuicyjny, szybki i chyba najprostszy w obsłudze, ale niestety brakuje mi możliwości dodawania różnych grafik. W programie mamy do dyspozycji głównie wykresy, cytaty, pola tekstowe, mapy. Dodawana elementy automatycznie przypinają się do projektu, nie można ich modyfikować, a przesuwać jedynie góra dół.
Jest to uporządkowany schemat, który tworzy się bardzo szybko, ale niestety mocno ogranicza możliwości.

Gotowe infografiki są zapisywane na naszym koncie. Możemy je pobrać w formacie JPG lub uzyskać link.  Dużą wadą są czcionki bez polskich znaków.


Używacie takich programów?

11 komentarzy:

 1. Byłam jedną z wielu, które zastanawiały się jak tworzysz te piękne i intrygujące grafiki :) Więc post ku mojej uciesze bardzo przydatny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze słyszę o tych programach ale zajrzę tam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć, czasem się przydają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za użyteczny post :D Już dodałam strony do ulubionych ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodaję do zakładek :) Szukałam właśnie czegoś podobnego ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. O tym programie nie słyszałam ale bardzo mi się on przyda. Bardzo lubię testować różnego rodzaju narzędzia do tworzenia :)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post i dużo potrzebnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaglądam na pierwszy program ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno skorzystam z któregoś :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Make life perfect