12/23/2015 7

10 powodów za które kocham święta- ulubione tradycje
1. Pieczenie pierników

Uwielbiam ozdabiać ciastka lukrami i dekoracjami. Najlepsze w tym jest to, że nie lubię ich potem jeść :)


A w tym roku upiekłam też ciasteczka ;)

    

2. Spotkania z rodziną

To świetny czas na spotkania, powroty do domów, wspominanie "starych czasów",- wspólna kolacja, wspólne oglądanie filmów, wspólne rozmowy przy choince. Magia świąt sprawia, że człowiek uwalnia myśli od tego co złe i cieszy się.

3. Słuchanie kolęd

No właśnie, a Wy? Lubicie kolędy?
Dla mnie kolęda „Cicha noc” jest niesamowicie refleksyjna i wyciszająca i zdecydowanie najpiękniejsza.4. Poszukiwanie i ubieranie choinki idealnej

nie wiedzą co Ci co sztuczną choinkę w domu posiadają że to właśnie jej zapach przynosi do domu święta, dla mnie święta bez choinki nie istnieją.


5. Dzielenie się opłatkiem

Jest w tym jakaś magia, która sprawia, że serca topnieją.


6. Prezenty

Tak samo jak branie i dawanie prezentów sprawia mi ogromną radość :)  A nawet samo ich pakowanie!

7. Świąteczny czas

W domu, z rodziną, z kubkiem pysznej herbaty w dłoni. Lenistwo nigdy nie daje tyle radości co w święta. 


8. Świąteczne dekoracje

Kicz? Przesada? Coś w tym jest, ale piękne jest to, ze raz w roku, rozświetlają się domy, miasta, ulice tworzy to wyjątkowy klimat!


9. Jedzenie!

W Święta, moje drogie, wszystko idzie w cycki. Serio, potwierdzone ;) Panom podobno idzie w mózgi, ale tego już nie jestem taka pewna!

10. Last Christmas i Kevin Sam w domu

Obie rzeczy wdarły się do naszych domów i pozostały jako swojego rodzaju tradycja. Kevin co roku gości w telewizorach, Last Christmas zaś szaleje w radiach. Wszyscy się starzejemy, a Kevin wciąż ten sam!

Za co Wy kochacie Święta?

7 komentarzy:

 1. Kurcze, dla mnie święta są bo są. Pierników nie lubię, jak słyszę "cichą noc" to mam ochotę zatkać uszy (od zawsze spośród wszystkich kolęd tej nie lubię najbardziej) - a koncertowa występy niektórych gwiazd z kolędami wołają o pomstę do nieba...

  Nie to, że nie lubię świąt, nie lubię tego co komercja z nimi zrobiła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz trochę racji, niestety takie czasy... Rozmawiałam ostatnio z babcią, która uświadomiła mi, że kiedyś święta cieszyły bardziej bo to był jedyny taki okres w roku kiedy wreszcie była nawet czekolada i pomarańcze :) A teraz kiedy wszystko jest, a niekiedy nawet za dużo to ciężko odnaleźć w sobie prawdziwą radość

   Usuń
 2. w tym roku jakoś nie czuję atmosfery świąt... niby choinka jest, w domu zapachy pieczonych ciast ale śniegu brak... a to też robi swoje...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy wcześniej nie piekłam pierników, dopiero w tym roku i będzie to zdecydowanie moja mała tradycja w najbliższych latach! :) Coś wspaniałego, święta są naprawdę magicznym czasem i uwielbiam je za wiele rzeczy, za tą atmosferę którą się czuje w ich czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. za te same powody lubię święta♥

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w domu nie ma takiej tradycji dawania sobie prezentów. A szkoda :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja uwielbiam światełka. lampki i wszelkie ozdoby *-*

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Make life perfect