3/16/2018 0

Kosmetyczny design ➤ dobrze zapakowane polskie marki #8 Eco Wege
Mam nadzieję, że jeszcze pamiętacie serię dobrze zapakowane. Długo nie było nic nowego, aż wreszcie mam - 5 nowych marek, które musicie zobaczyć.

FRIDGE BY YDE

Ekstremalnie naturalne jak mówi producent kremy z ekstremalnie, krótką datą przydatności - 2,5 miesiąca. Nie zawierają alkoholu ani substancji syntetycznych. Należy je przechowywać w lodówce. Wszystkie składniki stosowane do produkcji kosmetyków Fridge pochodzą z upraw ekologicznych. W ofercie Fridge znajdują się kosmetyki do twarzy również dla panów, kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz damskie i męskie wody perfumowane. Ceny tych kosmetyków to również bardzo wysoka półka.

Design opakowań Fridge By yDe to już coś więcej. Patrząc na te produkty od razu widzę kosmetyki luksusowe, takie z wyższej półki. Niezwykle oszczędne w swym przekazie, bardzo minimalistyczne, a w każdym przypadku bardzo praktyczne. Czasem bywa tak, że doskonałe produkty nie potrzebują opakowania, żeby się sprzedać. W przypadku Fridge By yDe opakowania to wisienka na torcie. Buteleczka atomizer przewiązana czarną wstążką i biżuteryjne dodatki robią wrażenie.
Opakowania ze względu na datę przydatności są niewielkie a co ciekawe napełniane są ręcznie. Każde opakowanie jest sygnowane datą i podpisem osoby odpowiedzialnej. 


źródło: InnokaQamille

W laboratorium fridge powstają świeże kosmetyki według receptur wypracowanych podczas wieloletnich badań. yDe Lab można porównać z laboratorium aptecznym, bo wszystko tu powstaje w małych ilościach, z aptekarską precyzją i na zamówienie. Każdy produkt jest sygnowany naszym certyfikatem z podpisem laboranta odpowiedzialnego za jego powstanie.

Strona internetowa: http://fridge.pl
Facebook: facebook.com/fridgebyyde

CASHEE NATURALS
Wszystkie kosmetyki są przygotowane z 100% naturalnych składników, większość wegańska. Twórcami tej marki (całkiem nowej na rynku) jest para - Magda i Adam. Cashee, to zbitka słów Care, She i He, posiada w ofercie 40 produktów do pielęgnacji. Od jednoskładnikowych jak glinki i oleje, poprzez wieloskładnikowe jak masła, peelingi, mydła czy sera. Wszystkie, produkty są wykonane ręcznie w pracowni w Kielcach.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że trendem dominującym w designie opakowań kosmetyków naturalnych jest brązowe szkło i ekologiczny papier. Nic w tym złego - tym bardziej jeśli marka stara się dodać charakterystyczną cząstkę siebie - w tym przypadku mamy piękny granat. Uważam, że z żywą zielenią to wyjątkowo trafne połączenie. Logo marki to również charakterystyczny w pełni przemyślany akcent, obecny na wszystkich produktach. Proste połączenie liter C i N - mnie kojarzy się po prostu z naturalną pielęgnacją.


Kolekcja naturalnych kosmetyków Cashee, to znaczenie więcej niż tylko pielęgnacja skóry. To rytuał stworzony z pożądania… Zmysłowe i delikatne a jednocześnie zdecydowane w działaniu, tworzą nieprzerwaną harmonię z naturą. Pielęgnują i chronią, zaskakując Cię codziennie na nowo. Dają szansę na poznanie siebie i potrzeb Twojej skóry, zamieniając dotychczasową pielęgnację w niezapomniany i wyjątkowy rytuał. Tajemnicze zapachy, które przebyły tysiące kilometrów aby rozpieszczać Twoje zmysły, wyjątkowe, drogocenne oleje otulające skórę i potrafiące wydobyć z niej ukryte piękno i cząstkę ziół, zbyt skromnych, by pokazać swą siłę, zamknęliśmy w wyjątkowych, naturalnych i esencjonalnych produktach.

https://casheenaturals.pl
https://www.facebook.com/casheenaturals/


Phenome


Ko­lej­ne pol­skie cudo w świe­cie luk­su­so­wych ko­sme­ty­ków na­tu­ral­nych. Zmy­sło­we, je­dy­ne w swoim ro­dza­juKo­sme­ty­ki Phe­no­me są or­ga­niczne, nie za­wie­ra­ją sztucz­nych do­dat­ków. 

O tych opakowaniach można powiedzieć wiele, że są ciężkie, szklane, nowoczesne. Ale są też praktyczne. Posiadają pompki, a aluminiowe tubki to mój osobisty hit wśród opakowań kremów do rąk. Brąz słoiczków w połączeniu z kremowymi i czarnymi etykietami nie tylko na zdjęciach wygląda rewelacyjnie. na opakowaniach nie zabrakło miejsca na  podstawowe informacje, a cała stylistyka kojarzy mi się z bardzo ekskluzywnymi produktami. Chyba nieprzypadkowo?


Polskie, naturalne, organiczne kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy, ciała i włosów. Marka Phenome jest znana wśród Polek i obecna w wielu galeriach handlowych w sklepach firmowych. Produkty Phenome zawierają mieszankę czystych wyciągów botanicznych, ujętych w unikalnych formułach, działających w doskonałej harmonii ze skórą. W ofercie marki znajdziecie różnego rodzaju kremy, maski, toniki, balsamy, masła, żele do mycia, szampony czy odżywki, a także kosmetyki dla mężczyzn, na przykład piankę do golenia, kremy i żele do golenia, kremy do twarzy.

Strona internetowa: http://www.phenome.pl
Facebook: facebook.com/PhenomeOrganic

PURITE


Kosmetyki oparte wyłącznie na naturalnych składnikach. W ofercie znalazły się ręcznie robione mydła w oryginalnych kształtach i pełne wyjątkowych składników. Wśród nich na przykład mydło z płatkami owsianymi, dynia, pokrzywa, z aktywnym węglem drzewnym. Poza tymi balsamy regenerujące do ust, kremy i toniki do twarzy, masła do ciała, olejki do włosów, szampony w kostce i wiele więcej. Oferta jest naprawdę ciekawa i bogata.

Opakowania przykuwają uwagę już w pierwszej chwili. Minimalistyczne, nowoczesne i przemyślane. Mydła o wyjątkowych kształtach. I znów ciemne, eleganckie szkło i białe etykiety. Nic w tym dziwnego - Sebastian - perfekcjonista, z zawodu projektant mody, wkłada w oprawę graficzną całego przedsięwzięcia 150 % zaangażowania i pasji. Dzięki temu opakowania i każdy ich element począwszy od logo, czcionki i etykiet a skończywszy na słoiczkach jest najwyższej jakości.  Oczywiście opakowania te są biodegradowalne.


Wykorzystujemy oleje pochodzące z certyfikowanych ekologicznie upraw. Tłuszcze te nie są poddawane rafinacji, która jest procesem szkodliwym. Stosujemy ziołowe i owocowe maceraty. Wszystkie produkty pozyskujemy zgodnie z zasadami uczciwego handlu. Rośliny wykorzystywane w produkcji kosmetyków, hodowane są na zaprzyjaźnionej farmie. Tam pielęgnuje się ich wzrost jedynie nawozem roślinnym a chroni, wyciągiem z pokrzywy i żywokostu, nie stosując żadnych nawozów pochodzenia zwierzęcego ani chemicznych środków ochrony roślin. Dokładamy wszelkich starań aby proces produkcji, dystrybucji i sprzedaży nie naruszał równowagi środowiska naturalnego.

Strona internetowa: http://shop.purite.pl
Facebook: facebook.com/pages/Purite

IOSSI


Iossi to niewielka manufaktura, w której produkowane są kosmetyki pielęgnacyjne oparte na naturalnych i organicznych masłach i olejach, wyciagach roślinnych i olejach eterycznych.  Składniki, na bazie których kosmetyki Iossi są wytwarzane, są w pełni akceptowalne przez Ecocert i TruNature. W ofercie m.in. olejki i toniki do demakijażu, masła do ciała, kremy i sera do twarzy, peelingi, a nawet olejki dla brodaczy. Na blogu Lilinatura możecie zobaczyć tą małą manufakturę od środka! Każda produkcja jest osobiście nadzorowane przez właścicielkę. 

Opakowania marki Iosii to szklane buteleczki i słoiczki wykonane z ciemnego szkła, które w połączeniu z białymi etykietami tworzą niezwykle subtelną i czytelną propozycję dla zwolenników prostoty.  Dbałość o naturę, świadomość ekologiczna, przyjazne środowisku opakowania. To chyba wszystko co naturalne kosmetyki powinny posiadać. Ja jestem na tak - buteleczki z ciemnego szkła zawsze robią na mnie wrażenie i potęgują uczucie obcowania z luksusem i naturą.


źródło: secretaddictionenestella                                                     
,
Tworząc receptury sięgamy do tradycji i współczesnej wiedzy co pozwala nam w pełni w
yko0r0z00ystać siłę od wieków zaklętą w roślinach. […] IOSSI to produkty w pełni naturalne, wolne od sztucznych zapachów i innych szkodliwych dodatków. Sami, własnoręcznie, wykonujemy wszystkie nasze kremy masła i olejki, dzięki czemu kontrolujemy każdy etap ich powstawania. Dzięki tworzeniu małych partii, kosmetyki które u nas kupisz są zawsze świeże i mogą zachować krótkie terminy przydatności.

Strona internetowa: http://www.iossi.eu


Facebook: facebook.com/iossi.naturalne.kosmetyki'

Mam nadzieję, że poza wspaniałym designem tych produktów, poznałyście jakąś nową - polską(!) markę kosmetyków naturalnych.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect