12/13/2017 0

Najlepsze świąteczne reklamy 2017 ♥︎ Daj się wzruszyć!


Jakie reklamy stworzyły tego roku m.in. Coca-Cola, Allegro, John Lewis, Marks & Spencer czy Penny? Zapraszam Was na coroczny przegląd.


Choć za oknem śniegu nadal nie widać, reklamy hulają w najlepsze. Jak co roku pojawiają się nowe treści, które mają nas poruszać i wywoływać pozytywne emocje. W ubiegłym roku szerokim echem odbiła się wzruszająca kampania „Czego szukasz w Święta” Allegro. Czy w tym roku któraś z marek powtórzyła jej sukces? 

Allegro- Talizman

Bohaterem nowej reklamy jest junior. A cała kampania oparta jest w odniesieniu do 
dziecięcego świata. Świata, w którym dziecko wierzy w magiczną moc zwykłego wydawałoby się przedmiotu, którym jest talizman. Twórcy chcąc wzruszyć widzów, zrezygnowali nawet z zakupów. W nowym spocie paczka otwierana jest tylko raz. A w niej znajduje się magiczny dla dziecka talizman. Kampania prowadzona jest ze "Szlachetną Paczką".

Czy ta reklama może pobić popularność ubiegłorocznego hitu? Co o niej myślicie?

IKEA- W Święta zamień się w słuch. I zrób więcej miejsca na miłość

Ikea w swojej najnowszej kampanii ponownie współpracuje z Fiszem. Będąc lektorem prezentuje on krótki film, w którym odnajduje to, co kryje się za prostymi gestami. Patrząc z boku na to, co dzieje się przypomina by odnaleźć głębsze znaczenie padających w naszą stronę słów.

Nie wiem jak Wy odbieracie tą reklamową produkcję, ale mnie ona poruszyła - codziennością, gestami, detalami, na które zwrócono uwagę.

Coca Cola- Dziękuję


Święta bez Coca Coli? Coś podobnego ;) W tegorocznej kampanii marka zachęcą do okazania wdzięczności i powiedzenia „dziękuję” swoim bliskim. Na etykietach świątecznej edycji butelek, które tym razem zamiast kokardek świecą w ciemności pojawiły się napisy z podziękowaniami m.in. dla Mistrzyni wypieków, Umilacza długich wieczorów, Pomocnika Mikołaja czy Rozplątywacza lampek choinkowych.

Jak podkreśla marka Święta to magiczny czas. Dlatego warto docenić bliskich, podziękować im, bo to Oni są najważniejszym elementem.

John Lewis- MozTheMonster


Brytyjska sieć domów towarowych znana już z doskonałych reklam świątecznych, przedstawiła najnowsze wideo, które tak jak bawi, tak też wzrusza. Bohater Joe, zaprzyjaźnia się z potworem mieszkającym pod jego łóżkiem. Zabawa z Nim pochłania chłopca do tego stopnia, że wciąż jest niewyspany... Jak się kończy ta historia? Musicie zobaczyć sami. A ja jestem ciekawa czy Wy też w dzieciństwie baliście się potworów spod łóżka?

Sam spot jest wyjątkowy, magiczny i bajkowy, czyli dokładnie taki jaki być powinien. Wzbudza emocje i przywraca wspomnienia.

Marks & Spencer- LoveTheBear


Jak co roku, w kampanii Marks & Spencer pojawia się postać Misia Paddingtona, który bawi i uczy. Tym razem myli brodatego złodzieja ze Świętym Mikołajem i pomaga mu w zwróceniu prezentów, które ten ukradł. Złodziej widząc cieszące się dzieci z odzyskanych prezentów jest bardzo wzruszony.
Cała kampania jest wyjątkowa, bo wreszcie prezentuje nam oryginalną historię, przy której nie sposób się nudzić. Motyw nie jest oklepany, a to jak widać recepta na sukces.

Debenhams- YouShall

Bohaterami jest niezgrabna Ellie oraz przystojny Josh. Historia jak z romantycznego filmu- Josh podczas zimowego wieczoru spotyka kobietę w pociągu i od tego momentu czuje, że jest w niej coś wyjątkowego. Ta historia to współczesna wersja Kopciuszka, w ramach której ona szuka zgubionego buta, a on szuka jej, robiąc to za pomocą hashtagów i sieci społecznościowych.

Tylko czy ta historia rzeczywiście jest w stanie wzruszać, poruszać i być na miarę świątecznego hitu?

Penny


Penny postanowił wzruszać prezentując historię matki, która w samotności wspomina kłótnie z córką. Mimo bolesnych sporów postanawia wyruszyć w podróż, by wrócić do córki. Na swojej drodze spotyka m.in wilka i musi przetrwać szalejącą burzę. Wszystko to po to, aby dotrzeć do córki. Oczywiście na koniec obie wpadają sobie w ramiona. Zaskakujące jest jednak zakończenie tej historii, które pokazuje że ta z pozoru bardzo trudna podróż była metaforą i w rzeczywistości chodziło o przejściem zaledwie kilku metrów do sąsiedniego domu.
Świetna realizacja, nastrój i klimat, który faktycznie wzrusza, budzi emocje i motywuje do myślenia. By zastanowić się nad tym czy sami sobie nie budujemy murów między sobą.

Boots- ShowThemYouKnowThem

Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, kiedy wybieramy prezenty dla najbliższych wracają do nas wspomnienia i chwile spędzone z tą bliską nam osobą. Ta nostalgiczna historia dwóch sióstr podkreśla w ten sposób, jak ważne są te prezenty, które dawane są od serca, jak bardzo zapadają w pamięć i jak budują relacje. Dlatego może warto poświęcić chwilę czasu aby znaleźć coś wyjątkowego?

Argos


Argos przedstawił przygotowania do Świąt z perspektywy ludzi- elfów pracujących w centrum zabawek. Gdy pakują one prezenty, jeden z nich rzuca się w pościg za transportem zabawek w którym zabrakło zabawki dla 9-letniego Toma. Historia jest ciekawa, przez chwilę nawet mnie wciągnęła, ale jak to w takich historiach bywa, całość była bardzo przewidywalna, a w efekcie, po jednym obejrzeniu, nie ma się ochoty wracać do niej po raz kolejny.

Heathrow Airport – Heathrow BearsW rodzinie największa siła. Rok 1967, Londyn. Kolejne spotkanie z parą pluszowych staruszków z lotniska Heathrow?  Pewnie, że tak! Tegoroczny spot to opowieść o miłości dwójki misiowych pasażerów. To chyba miłość od pierwszego wejrzenia, bo z wrażenia gubi swój kapelusz. Zgubę oddaje mu stewardesa Doris. Od tej pory bohaterowie nie potrafią o sobie zapomnieć. Wkrótce jednak dochodzi do kolejnego spotkania, a miś zdobywa serce Doris drobnym gestem. Rodzina Misiów się powiększa, a lotnisko cały czas stanowi tło dla świątecznych spotkań.

Jednego z pewnością nie można jej odmówić: przypomina o tym, co w życiu jest najważniejsze. I robi to doskonale. Bo na tą dwójkę misiów patrzy się z przyjemnością.

McDonald’s – Reindeer Ready

Świąteczna reklama McDonald’s to wyciskacz łez. Historia uroczej dziewczynki, która marchewkę z zestawu Happy Meal postanawia zatrzymać dla renifera. Wielkie serce, serdeczność przechodniów, a przy tym podkreślenie ekscytacji i drobnych gestów, pełnych magii. Dziewczynka nawet na chwilę nie wypuszcza marchewki z rąk. Aż wreszcie starszy brat uświadamia siostrze, że sanie Mikołaja ciągnie więcej niż jeden renifer, pozostaje wiec tylko jedno… Kolejna wizyta w McDonald’s. Święta to czas, w którym warto stać się wrażliwym.

Empik- List od...Święta mogą być bardziej magiczne niż się spodziewasz. Sprawdź, co zobaczył chłopiec i jak to odmieniło jego życie... Przepiękna bajkowa historia zaprezentowana w animowanej formie. Poruszy nie tylko dzieci, ale również dorosłych. A przede wszystkim ma przesłanie, które trafia w serce. Najpiękniejsze znajdziesz w środku...


➤ Poza wyżej wymienionymi zachęcam jeszcze do obejrzenia spotów: Podziękuj za każdy prezentMorissonsFirst Christmas - Children's Hospice,Secret Santa- Farmers ChristmasReinvent Giving-HP
➤ Z telewizyjnych reklam bardzo polubiłam również: LidlSmyk
➤ Najlepsze reklamy świąteczne z lat ubiegłych zobaczysz tutaj.
_______________________________________________________________________________

Koniecznie dajcie znać jak podobają się Wam reklamy, i która z nich tego roku zrobiła na Was największe wrażenie.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect