6/06/2017 0

Meet Beauty ➤ Edycja III ➤ 20.05.2017III edycja konferencji Meet Beauty już za mną! O wrażeniach z tego co mnie tam spotkało i kogo tam spotkałam przeczytacie już zaraz.

20 maja miałam okazję uczestniczyć w III już edycji konferencji Meet Beauty. Do Warszawy, po zerwaniu się z łóżka o godzinie 3, dotarłam busem w towarzystwie Mazgoo. Na konferencji znalazło się 300 blogerek i youtuberek! Tym razem organizatorzy przygotowali kilka rodzajów warsztatów- makijażowe z marką Golden Rose, Gosh, Eylure, paznokciowe- Neo Nail oraz kilka wykładów na panelu Wiedza.
"Meet Beauty Conference to jedyna w Polsce konferencja dedykowana blogerom i vlogerom z kategorii URODA. To wyjątkowa okazja na spotkanie w jednym miejscu największych blogerów oraz specjalistów/konsultantów reprezentujących TOP’owe marki z tej kategorii. Podczas konferencji blogerzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu sposobu prowadzenia bloga i vloga, komunikacji marketingowej, a także uczestniczyć w licznych warsztatach i prezentacjach przygotowanych przez ekspertów BEAUTY. Ideą konferencji jest nawiązywanie i budowanie relacji między blogerami, a markami BEAUTY, dzielenie się wiedzą, wspólną pasją oraz nowościami w branży."

W dniach 19-21 maja 2017 w jednym czasie odbywały się aż dwa kosmetyczne wydarzenia: III edycja Konferencji Meet Beauty i II edycja międzynarodowych Targów Beauty Days. Na powierzchni 30 000 m2 spotkają się profesjonaliści branży kosmetycznej, fryzjerskiej, oraz najbardziej znane blogerki i vlogerki z kategorii uroda. Liczne wydarzenia towarzyszące, a wśród nich mistrzostwa, warsztaty, szkolenia, konferencje, pokazy oraz Konwent Branży Kosmetycznej. Ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy oraz premiery produktów zgłoszone do konkursu Crystal Beauty. Zaangażowane do współpracy ikony stylu, eksperci i znane nazwiska ze świata beauty dodadzą targom blasku. Możliwość uczestnictwa w obu wydarzeniach: stoisko wystawiennicze podczas targów Beauty Days i panele dedykowane podczas III edycji Meet Beauty.

WARSZTATY

To od czego chciałabym zacząć to to, że tego roku zachwyciła mnie organizacja samych warsztatów. Były przemyślane, świetnie przygotowane i różniły się od tych z lat ubiegłych. Tym razem nawet wykłady mnie zachwyciły :)


1. WARSZTATY GOLDEN ROSE
Warsztaty Golden Rose poprowadziła w doskonały sposób, w świetnej atmosferze cudowna Karolina Zientek, aż żałuję że nie mogłam być na wszystkich (bo warsztatów było 3: przygotowanie twarzy do makijażu, modelowanie twarzy, makijaż oka i stylizacja brwi  )


Na pierwszym spotkaniu zaprezentowany był odpowiedni sposób przygotowania twarzy do makijażu. Karolina rozwiała wszystkie nasze wątpliwości związane z dobraniem odpowiedniego koloru podkładu czy aplikacją kamuflażu. Na drugich warsztatach Karolina szkoliła nas z zakresu modelowania modelowania twarzy. Na ostatnim spotkaniu pojawił się makijaż oka i stylizacja brwi. 


Karolina Zientek - Wizażystka, Mistrzyni Polski oraz V-ce Mistrzyni Świata w makijażu 2014. Od kilku lat prowadzi swój kanał na YouTube (Karolina Zientek MakeUp Artist), na którym dzieli się swoim doświadczeniem i pasją.2. WARSZTATY NEONAIL


To warsztaty, w których niestety nie miałam przyjemności uczestniczyć ale o których chciałam powiedzieć kilka słów, ponieważ mam porównanie do warsztatów z lat ubiegłych. Nie wiem jak dokładnie przebiegał ten warsztat ale widzę na przykładzie tego ogromny progress jeśli chodzi o przeprowadzanie warsztatu było umożliwienie uczestniczkom samodzielnego "przetrenowania". Nie był to suchy wykład ze zdobieniami w tle, które każda z nas widziała ale możliwość samodzielnego wypróbowania produktów i spróbowania swoich sił. Super!3. WYKŁADY


Fotografia kosmetyków w praktyceNatalia w prosty sposób od podstaw fotografii rozpoczynając pokazała nam swoje tricki, które wykorzystuje wykonując zdjęcia. Dbałość o tło, kompozycję i detale, o których Natalia mówiła warto przełożyć wykonując zdjęcia. W świetny i przystępny sposób przedstawiła konkretne metody na dobre zdjęcie. Mnie w tym wykładzie najbardziej podobało się to że nie był suchą teorią, a świetnie przygotowanym warsztatem!

Na co dzień zamienia trudne w fajne. Na swoim blogu www.JestRudo.pl uczy fotografii, podstaw blogowania i zachęca do prowadzenia kreatywnego życia "po swojemu".

4. STOISKA


Tym razem z uwagi na jednocześnie trwające targi Beauty Days w samej strefie Meet Beauty znalazło się jedynie stoisko Palmers  i Alma-K natomiast w pozostałej części targów można było odwiedzić stoiska kilkudziesięciu firm z branży urodowej i makijażowej. 

Na większości stoisk coś się działo, można było zbadać włosy, skórę głowy, zrobić sobie fryzurę, paznokcie i makijaż. Ja nie zdecydowałam się na nic, bo nie byłam w najlepszej formie. Kolejki były ogromne ale to zrozumiałe przy 300 uczestnikach samego MB.5. OGÓLNE WRAŻENIA


ORGANIZACJA

Tym razem (a to już moja 3 konferencja) byłam trochę przytłoczona ilością ludzi, stoisk i wydarzeń, które się odbywały jednocześnie. Pogoda dopisywała, słońce na zewnątrz grzało, klimatyzacja ledwo dawała radę, całe szczęście na zewnątrz była możliwość wypicia czegoś zimnego i zjedzenia czegoś gorącego dzięki kilku foodtrackom ;) Na tegorocznej edycji o jedzenie musiałyśmy zadbać same dobrze że chociaż miałyśmy wybór ;)
Minusem była dla mnie mała ilość miejsca do odpoczynku, a przy tak dużej liczbie osób i całodniowych warsztatach byłam naprawdę zmęczona. I oczywiście to na co narzekać będzie każdy... zapisy na warsztaty.
Mam nadzieję, że podczas kolejnej edycji MB wreszcie w tym temacie się coś zmieni. Tym razem chcąc nie chcąc udało mi się zapisać tylko na 1 warsztat (Golden Rose). Szczęśliwcy zapisali się na wszystkie, pechowcy na żadne. 


BEAUTY DAYS

Z uwagi na firmy biorące udział w Beauty Days niestety wyglądało to trochę inaczej niż dotychczas. Firmy wystawiające się nie były dostępne tylko dla nas- blogerek ale również dla pozostałych uczestników targów. Z jednej strony cieszy mnie, że było ich tak dużo, bo to fajna okazja zobaczyć na żywo i zakupić nowości z drugiej 

Niestety miałam możliwość uczestniczyć w warsztatach i konferencji tylko drugiego dnia (w sobotę). W wyniku czego omineły mnie warsztaty marki Gosh i Eylure.  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect