12/13/2016 0

Najlepsze świąteczne reklamy ♥︎


Temat świątecznych reklam jest mi szczególnie bliski, bo choć o tym nigdy nie mówiłam to moje studia są powiązanie właśnie z marketingiem. Dziś, znacznie trudniej poczuć nam przysłowiową "magię świąt". Dlatego razem z wieloma blogerkami staramy się odczarować ten okres i choć czasem monotematycznie zamęczamy Was świętami, to na prawdę się staramy. ;)
I dziś spróbuję przekonać Cię do tego, że może obok świątecznych hitów warto też obejrzeć ... reklamę! ;) Zapraszam!

Przyznaję, że komercjalizacja świąt potrafi dokuczyć, w głównej mierze w galeriach handlowych jednak z uśmiechem obserwuje poczynania marketingowców, którzy nadal potrafią tak poprowadzić całą kampanię, że wywołują uśmiech, a w wielu przypadkach nawet wzruszają. A te dobre, zamiast krzyczeć "kup mnie" sprzedają nam coś więcej. Przypominają o miłości, radości i o tym jak ważne jest bycie z bliskimi w tym czasie. Te, które Ci pokażę są naprawdę wyjątkowe
Zaś z marketingowego punktu widzenia święta to doskonały okres budowania relacji z klientami i doskonały sposób na reklamę.

Jednym z pierwszych skojarzeń pod hasłem "reklama świąteczna" pada odpowiedź: Coca Cola. No tak, przez lata to ona wyznaczała przedświąteczny okres zakupowy. W dzisiejszym zestawieniu pojawi się niestety na szarym końcu, ponieważ tegoroczną reklamą mnie totalnie rozczarowała, pod każdym względem.

W zestawieniu kolejność nie ma znaczenia, skupiłam się na reklamach z tego roku ale nie zapomniałam o reklamach z roku ubiegłego, które wywarły na mnie duże wrażenie (czasem będzie to w ramach porównania). No to co? Zaczynamy.

Allegro 

screen z reklamy / YouTube


W tym roku - bezkonkurencyjnie wygrywa. I mówi o tej reklamie każdy i chyba każdy już ją zobaczył. Świetny pomysł, doskonała realizacja, po prostu dobra robota! Ja tą reklamę uwielbiam i dla mnie to najlepsza tegoroczna reklama, która i wzrusza i uczy.

Oczywiście reklamie zarzucana jest już mało oryginalna koncepcja ale jak za chwilę zobaczycie, jeszcze wiele reklam czerpie różne inspiracje (np. z Kevina)

➤ W reklamowym spocie poznasz mężczyznę, który pragnie w tym roku porozumieć się z własną wnuczką, która mieszka za granicą. Z tej okazji kupuje słownik języka angielskiego i sumiennie przygotowuje się do spotkania. Czyli co? Nigdy nie jest za późno na naukę języków obcych.


Edeka 2015

screen z reklamy / YouTubeDla mnie to najsmutniejsza i najbardziej poruszająca historia skłaniająca do myślenia. I mimo, że jest z roku ubiegłego nie mogłam jej tu nie umieścić. W tej reklamie bardzo istotną rolę odgrywa przesłanie, nadal tak bardzo aktualne, by zwrócić uwagę na problem samotnych osób starszych.

➤ To historia mężczyzny, który chciałby znów spędzić święta w gronie najbliższych, a Ci są tak zapracowani, że jedyne co jest w stanie ich zjednoczyć to informacja o śmierci członka rodziny. Przykre i takie prawdziwe.


Huawei

screen z reklamy / YouTube

Kolejny hit, z doskonałym przesłaniem na miarę dzisiejszych czasów. Odłóż telefon, bo liczy się tu i teraz. Liczy się obecność. Uszczęśliw swoich bliskich. Huawei zachęca w doskonały sposób by choć raz do roku odłożyć smartfona na bok i zająć się sobą nawzajem. Brawo Huawei!

➤ W spocie zobaczysz małego chłopca i członków jego rodziny zajętych wirtualną rzeczywistością, pracą, znajomymi i rozrywką.


Coming Home for Christmas - Heathrow Airport

screen z reklamy / YouTube
Kolejna wzruszająca reklama? A jakże. Tym razem to reklama londyńskiego lotniska. Tutaj wykorzystano porównanie dziadków do zabłąkanych misiów. Jest nie tylko o Świętach ale też o miłości. Bo co tak naprawdę liczy się w Święta? Nie ma lepszego prezentu na święta niż powrót do domu i spotkanie z bliskimi.

➤ Spot przedstawia parę pluszaków, którzy udają się w podróż na spotkanie z bliskimi.  


H&M 

screen z reklamy / YouTubePrzed Wami spot reklamowy H&M. Okej, może przekaz jest słaby, może nie ma zaskoczenia, łez, wzruszenia, nagłego zwrotu akcji ale detale są cudowne, a do tego takie dwa nazwiska: Wes Anderson i Adren Brody w roli głównej. Zobaczcie to sami! Bajkowy klimat w stylu retro, nietuzinkowe stroje
➤Adrien Brody jest konduktorem pociągu, który niestety nie dotrze do celu na czas świąt ze względu na opóźnienia. Aby uszczęśliwić jadących pasażerów pechowego pociągu w tym małego chłopca  z entuzjazmem przygotowuje namiastkę świąt. 


John Lewis 2016 - Buster The Boxer

screen z reklamy / YouTube

Po wzruszających hitach czas na trochę więcej rozrywki. Tym razem w jedną z głównych ról wcielają się zwierzęta. I co? Strzał w dziesiątkę, bo chyba nikt nie odmówi zwierzakom uroku! Zapytacie o przesłanie? Każde zwierzę zasługuje na chwile beztroskiego szczęścia.

➤ Bridget, mała dziewczynka, uwielbiająca skakać otrzymuje w prezencie gwiazdkowym trampolinę, a kiedy domownicy tracą czujność, zwierzęta z sąsiedztwa zaczynają wesołą zabawę, którą ze złością obserwuje pupil rodziny - bokser. A resztę zobaczcie sami ;)


John Lewis 2015 - Man On The Moon

screen z reklamy / YouTubeA to już reklama Lewisa z zeszłego roku. W głównej roli starszy mężczyzna i mała dziewczynka czyli duet, który musi poruszyć. Ale cel jest inny, bo to kolejna reklama, która porusza problem samotności w przepiękny sposób.


➤ Spot opowiada historię staruszka na księżycu, którego z ziemi dostrzega mała dziewczynka i rozpaczliwie próbuje się z nim skontaktować. Czy w tej historii zdarzy się jakiś cud?.

M&S 2016 - Christmas with love from Mrs Claus

screen z reklamy / YouTube


Oglądając ten spot odnoszę wrażenie, że to już coś więcej niż zwykłą reklama. To historia, w której bierze udział już nie tylko Mikołaj ale i Pani Mikołajowa, która czuwa nad wszystkim i ratuje małego chłopca. Klasyczny wyciskacz łez? Trochę tak, ale jaki piękny! Uwielbiam takie klimaty! Poświećcie swoje 3 minuty, bo warto.

➤ Mały bohater opowiada o swoim wielkim kłopocie, a Pani Mikołajowa bierze sprawy w swoje ręce i... zobaczcie jak dobrze jej to idzie. Niczym agent 007 wsiada w helikopter i dostarcza prezent do domu chłopca.


Milka

screen z reklamy / YouTube

Odliczacie do Świąt? Zobaczcie, jak to robi chłopiec z reklamy Milki! Oczywiście ważne są słodycze, bo musi być słodko, najlepiej żeby zawsze było słodko jak w reklamie ale co jeszcze jest istotne? Jesteście ciekawi?

➤ Chłopiec marzy o tym żeby święta przyszły jak najszybciej, więc wykorzystuje do tego wehikułu czasu. 

Empik

screen z reklamy / YouTube


I ostatnia perełka od Empiku, która na prawdę zachwyca swoim prostym, a wymownym przekazem.

„To tylko pierwsze wrażenie. Żeby kogoś naprawdę poznać, trzeba zajrzeć do środka. Zobaczyć, co go zajmuje. W czym jest mistrzem. Z czego się śmieje, a przy czym wzrusza. Zobaczyć, co w drugiej osobie jest wyjątkowe, by potraktować ją wyjątkowo”

➤ Przyjemna muzyka, głos lektora i krótki monolog, który ma uświadomić przekaz.

Coca Cola

Na koniec Coca- Cola bo bez niej Święta to jak Święta bez Kevina. Ale serio, Cola, słabo Ci to wyszło. Ja jestem na nie.
Dzielmy się radością, plątajmy kokardki. Ale zabrakło magii, na którą co roku czekamy ot co.

Jeśli Wasza ciekawości pozostaje niezaspokojona podsyłam jeszcze kilka innych klipów: Sainsbury'sAldiTK MaxxLidl
I jeszcze jeden klip, całkiem zabawny, z tymże reklamujący stronę porno Pornhub- Lonely Night
A tu najbardziej żenująca według mnie świąteczna reklama z udziałem Cristiano Ronaldo


No i to by było na tyle! Spodobało się Wam to zestawienie?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect