11/11/2016 0

Historia mojego bloga ➤ początki i metamorfozy


Jak zmieniał się mój blog? Jak wyglądał 3 lata temu? Jak wyglądały jego początki? Jesteście ciekawi jak to się zaczęło? Zapraszam!


E v e r y    n e w    d a y                                                                                              is another chance to change your life


Początki

Na początku był chaos.  Pamiętam pierwsze posty – dramatyczne! Ale dzięki nim widać jak wiele się zmieniło. Niskie zasięgi nie motywowały, więc dziś podziwiam siebie za wytrwałość i dążenie do celu. Blog okazał się dla mnie czymś co pochłonęło mnie na znacznie dłużej niż chwilę. Każdego dnia uczę się czegoś nowego.

Skąd pomysł na bloga? 

Właściwie od kiedy pamiętam istniałam w sieci. Najpierw prowadziłam photobloga, a w międzyczasie pisałam swój internetowy pamiętnik, który był zamknięty dla czytelników. Potem był drugi, tym razem publiczny. Kolejny blog, który stworzyłam był o decoupage (kiedyś się tym zajmowałam). Pomysł na bloga urodowego narodził się dość spontanicznie. 

Historia


MakeLifePerfect w sieci istnieje od 2013 roku. Pierwszy post został opublikowany 22.09.2013 był marną recenzją żelu pod prysznic marki Yves Rocher (PS. Wpis nadal istnieje na blogu;) W tamtym czasie nie posiadałam nawet aparatu fotograficznego, a jedynie chęć prowadzenia bloga.
Wcześniej posiadałam już 3 inne blogi. Te również istnieją w sieci do dziś.
Mój zapał bardzo szybko się wypalił i od listopada 2013 roku aż do kwietnia 2014 nie został opublikowany żaden wpis ani recenzja. Głównym powodem mojego zniknięcia był po prostu brak aparatu, którym mogłabym fotografować kosmetyki. Niestety z tego okresu nie posiadam screena wyglądu bloga. :(

Od początku istnienia, blog nie zmienił swojej nazwy

Od kwietnia 2014r postanowiłam spróbować ponownie i wrócić do blogowania. Wtedy blog przeszedł pierwszą metamorfozę i wyglądał dokładnie tak (pierwsze zdjęcie po lewej) aż do lutego następnego roku (2015). Sprawcą nowego wyglądu bloga była niezastąpiona, jak zawsze - Vejjs (zdjęcie środkowe). Nowy wygląd bloga był dla mnie możliwością rozpoczęcia wszystkiego od nowa i na poważnie. Kiedy wpadłam na pomysł pisania bloga nie miałam pomysłu ani na siebie, ani na bloga, z wstydem mówiłam o swoim zajęciu, a w Internecie chciałam być anonimowa. Zmiana wyglądu i profilu bloga pozwolił mi się rozwijać.

Od 2015 roku moje zasięgi znacznie wzrosły i zaczęłam żyć blogosferą. Pod koniec roku przeszłam na własną domenę i uczestniczyłam w swojej pierwszej konferencji (Meet Beauty w Warszawie).

28.04.2016 Blog przeszedł ostatnią metamorfozę i jak na razie nie szykują się żadne większe zmiany.


Może Cię zainteresować...

➤ Podsumowanie 3 lat blogowania - Kim jest bloger, czego uczy blogowanie i co daje. O rozwoju, systematyczności i uczeniu się na błędach.
O blogosferze - Jak wygląda blogowanie, ile czasu zajmuje. Co ułatwia prowadzenie bloga?
➤ O blogowaniu- O hejterach, nauce mówienia "nie", biznesie i ciągłym rozwoju.


Metamorfozy 


Pozmieniało się wiele i zmieniało często. Ale ostatecznie dziś jestem bardzo zadowolona z tego jak jest. Cały czas pracuję nad istniejącymi zakładkami i je aktualizuję ale główny szablon bloga myślę, że jeszcze długi czas pozostanie bez zmian bo w 100% mi odpowiada.

Pierwszy szablon to moja zasługa, już wtedy zależało mi wtedy na ładnym, przejrzystym wyglądzie. Nie korzystałam z gotowych szablonów, więc sama szperałam w sieci i próbowałam swoich sił. Jednak kolejne moderacje powierzałam już profesjonalistce ;)


Popularne na blogu


Chętnie poczytam o waszych początkach blogowania :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect