8/14/2016 0

Yankee Candle ➤ Illuma Lid ➤ Zbędny gadżet świecomaniaka?


Dziś dowiecie się trochę więcej o jednym z akcesoriów do świec z Yankee Candle jakim jest illuma-lid. Kiedyś ten gadżet wydawał m się całkowicie zbędny, jednak przekonałam się, że jest niezwykle przydatny.Jeśli już stać nas i kupujemy świecę za prawie 100 złotych (albo i więcej) to warto wykorzystać jej możliwości w 100% i zadbać o to by nam służyła. Świece Yankee Candle mają jeden knot i niestety wiele osób narzeka że świece nie chcą się palić, palą nierównomiernie, czy tez tunelują, a można temu zapobiec. 

Czym jest Illuma?

Illuma to najczęściej metalowa nakładka na świece, którą nakłada się bezpośrednio na słoik świecy, którą zamierzamy palić. Pełni ona kilka funkcji - z pewnością dekoracyjną ale również praktyczną. To świetny sposób na nową aranżację ulubionej świecy. Dzięki takiej nakładce nasza świeca może zyskać zupełnie nową odsłonę, a wieczorem przy zgaszonym świetle odbijać swój wzór na ścianach pokoju.

Jak działa Illuma?

Illuma Lid sprawia, że wosk w świecy szybciej roztapia się do ścianek, a to zapobiega tunelowaniu. Podczas palenia świecy metal nagrzewając się i zatrzymując ciepło powoduje równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz słoika, a to sprawia, że wosk topi się równomiernie. 

Illumy warto regularnie czyścić wilgotną szmatką, ponieważ podczas palenia osiada na nich sadza. 

Kiedy sięgnąć po nakładkę?

W dwóch przypadkach:
  • Kiedy świeca nie chce się rozpalić
  • Kiedy wosk topi się głównie wokół knota


Rodzaje nakładek

  • wewnętrzna, która przylega do otworu świecy od środka 
  • zewnętrzna
Illuma Lid jest dostępna w jednym, standardowym rozmiarze, który pasuje na średnie i duże świece 

Illumy wypuszczane są cyklicznie w ramach kolekcji akcesoriów. Pojawiają się również Illumy tematyczne, na święta, czy Halloween, więc w zależności od pory roku możemy ozdobić świece mikołajami, serduszkami czy pajęczynami ;)


Cena / Dostępność

Obecnie Illumy znajdziecie w praktycznie każdym punkcie ze świecami Yankee Candle, te bardziej unikatowe można znaleźć np na Allegro czy Ebay'u. Illumy niestety swoje też kosztują. Ceny wahają się w granicach 30-50 zł. Ale oczywiście są i droższe ;)

Jak nie Illuma, to co?

Jeśli Illuma to dla Was nadal zbędny wydatek, to równie dobrze, choć z pewnością mniej ozdobnie sprawdzi się nałożony "komin" z folii aluminiowej, którą pewnie macie w kuchni. ;)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect