7/09/2016 0

Real Techniques Miracle Complexion Sponge - Gąbka do makijażu 3 w 1


Gąbka, pędzel, czy palce? Co sprawdza się najlepiej, czego używa się najwygodniej i w końcu jak sprawdza się u mnie gąbeczka Real Techniques? 
Miracle Sponge to wielofunkcyjna gąbka do nakładania różnych kosmetyków kolorowych: podkłady w płynie, w kremie, w kamieniu, róże, bronzery, korektory a nawet cienie. Dzięki tej gąbce można uzyskać tzw. makijażowy efekt HD (High Definition Makeup).

Zaokrąglona część gąbki służy do blendowania na większych partiach twarzy - wszelkie podkłady, róże, bronzery nakładane metodą stemplowania;
Precyzyjny czubek gąbki służy do nakładania punktowego np. korektorów;
Płaska część służy do rozprowadzania kosmetyków wokół oczu i ust, ale może również być używana do nakładania podkładów metodą wcierania;

Do wielokrotnego użytku - odpowiednia pielęgnacja przy codziennym stosowaniu zapewnia możliwość użytkowania przez długi okres czasu.

Jak używać?

Przed każdym użyciem zwilżam gąbke wodą i dokładnie odciskam nadmiar wody, gąbka wówczas zwiększa swoją objętość i staje się bardziej miękka i puszysta.

Gąbeczka służy do aplikacji podkładu, korektora ale dobrze sprawdza się również do blendowania bronzera. Płaską końcówką można nakładać podkład, a jej węższa część  sprawdza się przy nakładaniu korektora, pod oczy i przy skrzydełkach nosa. W zależności od podkładu, jedne lepiej nakładają mi się stemplując, jedne rozcierając.


Działanie

Gąbeczka nie z każdym podkładem współpracuje tak samo dobrze, zdarzało mi się że niektóre podkłady przez nią smużyły się albo rozprowadzały nierównomiernie, za to niektóre po aplikacji gąbeczką wyglądają jeszcze lepiej niż po aplikacji pędzlem czy palcami. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny, świeży, wygląda lekko. Po około miesiącu stosowania (i prawie codziennego mycia, bo myje ją po każdym użyciu) gąbeczka nie zmieniła swojego wyglądu, w jednym miejscu jest lekko zadarta (przez moje paznokcie). Poza tym nie popękała i nie odkształciła się. Nie mam porównania ze słynnym Beauty Blenderem za to z tanią podróbką nie ma nic wspólnego jeśli chodzi o komfort aplikacji. Różnicę czuje przede wszystkim w jej miękkości. Aplikacja tą gąbeczką jest po prostu przyjemna.

Co z czyszczeniem? Ja swoją myję po każdym użyciu, zdecydowanie łatwiej jest ją wtedy domyć poza tym, pozostawiona do kolejnej aplikacji po pierwsze wygląda nieestetycznie, po drugie bakterie i te sprawy. Myje ją mydłem.
Dlaczego gąbeczka, a nie pędzel?

Różnica jest duża, nigdy nie lubiłam pędzli. Zdecydowanie wolę już używać palców. Natomiast wszystko zależy od rodzaju podkładu. Nie każdy podkład nadaje się pod pędzel i nie każdy pod gąbkę. W mojej ocenie różnica jest i to duża. Nakładanie podkładu pędzlem jest wygodne, natomiast nie każdy podkład  z nim współpracuje.
Cena / Dostepność

25.99zł / szt.

Podsumowanie

Podsumowując jestem bardzo zadowolona. PS. Dzięki Marta <3 Wcześniej nie rozumiałam fenomenu tego produktu, a po przygodach z tanim odpowiednikiem mocno się zraziłam, dziś zwracam honor, sięgam po nią prawie codziennie!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Make life perfect