9/30/2014 6

Moje aplikacje na smartfona #1


Nowy telefon- nowe aplikacje :)
Post miał być opublikowany już jakiś czas temu, niestety telefon został mi skradziony, więc postanowiłam przesunąć publikację do czasu kiedy zakupię nowy.
I jest.


Mój nowy telefon to LG G2 mini
(Do tej pory wierna byłam Sony, niestety w ramach kwoty którą dysponowałam LG okazał się mieć lepszą specyfikacje niż telefony Sony z tej samej półki cenowej)
Cover artTapety HD
To kolejna aplikacja, która pozwoliła mi na pobranie wielu ciekawych tapet, wydaje mi się że nieco większy wybór niż w przypadku Zedge.


Cover art


Swype Keyboard

Bez tej aplikacji nie wyobrażam już sobie pisania na telefonie. Mój stary Sony posiadał tą funkcję wbudowaną, kiedy okazało się że moj nowy telefon jej nie ma byłam przerażona ;p Całe szczęście okazało się że można ją pobrać z Google Play. Aplikacja sprawia że pisanie wiaodmości staje się dużo szybsze ponieważ pozwaa na pisanie po tzw linii bez odrywania palca i wstukiwania kolejnych liter, dodatkowo pozwala zmienić kolor klawiatury, i w nowej formie dostępna jest na każdym poziomie korzystania z telefonu. Niestety starsze smartfony mogą nie mieć możliwości zmiany klawiatury systemowej.
Cover art


Kalendarzyk  miesięczny

Do czego służy tłumaczyć chyba nie muszę. Nigdy nie kontrolowałam cyklu a z tą aplikacją robię to już od ok 2lat. Kalendarzyk ma uroczą, oprawę graficzną, wiele przydatnych funkcji, a zapisanie daty to dwa kliknięcia. 

Cover artMoon Reader pro

Najlepszy i najładniejszy jak dla mnie czytnik książek i dokumentów. Posiada mnóstwo funkcji takich jak zaznaczanie tekstu, zmiana czcionek i motywów.


Istnieje wersja bezpłatna jak i płatna.Cover art


Fat Secret

Szczególnie przydatna dla osób na diecie czy też liczących kalorie. W łatwy sposób podlicza zjedzone kalorie w ciągu dnia, kontroluje naszą wagę, przypomina o ważeniu się, w swojej bazie ma tysiące produktów oraz w łatwy sposób pozwala dodać nowe. Jedyny słaby punkt to design nad którym mogliby popracować.
Cover art
Zedge

Świetna aplikacja by rozpocząć personalizacje telefonu (by był bardziej "nasz"). Aplikacja daje możliwość pobrania tapet do galerii, wybór jest ogromny, a kategorie ułatwiaja przeglądanie. Jednak tapety to nie wszystko. Aplikacja daje również możliwość pobrania dźwięków wiadomości, powiadomień jak i muzyki (już wycietych gotowych fragmentów) wybór równie ogromny, z pewnością każdy znalazłby coś dla siebie.

Cover art


CocoPPa

Również aplikacja stworzona do personalizacji. Dzięki niej możemy standardowym ikonkom nadać zupełnie nowy wygląd! Dla niektórych minusem może się okazać że wygląd ikonek zmienia sie tylko na ekranie głównym dla mnie to jednak  wystarczająco. Uwielbiam!


Cover art


Clean Master

Niezbędny program do czyszczenia pamięci i zwiększania wydajności telefonu. Usuwa zbędne pliki, optymalizuje i sprawdza się najlepiej!
Plan lekcji

Najlepsza aplikacja do planu zajęć jaką znalazłam i używam jej już od początku studiów. Najbardziej przejrzysta a jednocześnie ma wszystkie potrzebne funkcje. Przy dodawaniu przedmiotu pozwala wybrać tydzień (A,B, AB), godzinę i czas trwania, daje możliwość wyboru rodzaju zajęć (wykłady, ćwiczenia, laboratoria) można również dodać prowadzącego zajęcia, salę, okienko. Co więcej możemy do każdego wpisanego przedmiotu dodawać, wydarzenia, oceny, notatki, zdjecia. Jest też możliwość posiadania kilku zapisanych planów. Dic-o słownik-polsko angielski

Tu zbyt długo rozpisywać się nie muszę. Zwyczajny, bardzo prosty słownik jednak ma jedna przeważającą zaletę- działa offline. 


Cover art

Hello Zdrowie

Jest ze mną najkrócej. Do czego służy? Można powiedzieć że to taki ot gadżet ale może też się okazać, że to na prawdę fajna aplikacja.
O co więc chodzi?- o wyzwania, które możemy podejmować ćwicząc i trenując. Każde z nich trwa kilka dni- 5 czasem 7. Jeśli jesteście ciekawe co więcej proponuje szukajcie jej w sklepie. (Przykładowe wyzwania- nie stresuj się, ćwicz pamięć, zmień swoje śniadanie, rób 6000 kroków dziennie) A Wy polecacie jakieś aplikacje? 
Jakie są wasze ulubione?

6 komentarzy:

 1. Te tulipany na tapecie są śliczne :) ciekawe jak ta aplikacja spisuje się na tablecie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama ma wiele z tych aplikacji: ) no może planem lekcji: mój znajomy miał sony i jakoś nie przypadl mi ten telefon do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również polecam Clean Master.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam tylko tapety hd. A propo kalendarzyka miesięcznego to używałam innej apki, ale wypadła mi z głowy jej nazwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Clean Master znam i miałam,nie zawiesza Ci się telefon po dłuższym używaniu jej ?
  Moja najlepsza aplikacja to Whatsapp !Dzięki niej mam stały kontakt z siostrą i mamą,które nie mieszkają ze mną w NL . Wysyłamy sobie zdjęcia,filmiki oraz nagrywamy swój głos ;) Szkoda,że ta aplikacja jeszcze nie jest tak znana w pl jak u mnie ...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Make life perfect